Öz Evren
Genel

Motorize zabıta ekipleri şikayetlere anında müdahale edecek

Öz Evren

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatıyla Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan motorize zabıta ekipleri göreve başladı

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Keşan Belediyesi Başkan Yardımcısı Bülent Günsal, “Keşan’da tüm belediye birimlerimiz gibi Zabıta Müdürlüğü’müzün de daha da etkin ve hızlı hizmet verebilmesi için çözümler üretiyoruz. Bu vizyon ve Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatı doğrultusunda, araç envanterimize 2 adet motorsiklet daha dahil ettik. Motorize ekiplerimiz, özellikle sahil şeridimizde, mücavir alanlarımızda ve Keşan merkezdeki trafiğin yoğun olduğu bölgelerde görev alarak daha hızlı, verimli ve etkin şekilde hizmet verecekler” dedi.

İLÇELER BAZINDA KEŞAN’DA İLK, BÖLGEDE TEK

Bülent Günsal açıklamasının devamında, motorize zabıta ekiplerinin ilçeler bazında Keşan’da ilk bölgede ise tek olma özelliği taşıdığını ifade ederek, “Motorize Zabıta Ekiplerimiz sahil şeridimizde daha önce görev yapıyordu. Ancak Keşan merkezde ilk defa görev yapacaklar. Diğer araçların giremeyeceği ve araç trafiğine kapalı alanlarda zamanında müdahale edebilecekler. Genel zabıta hizmetlerinin yanı sıra, özellikle şikayete konu olan seyyar satıcılara, dilencilere, vatandaşlarımızı rahatsız edici davranışlarda bulunan şahıslara, işgal ve çevreyi kirletme kabahatlerinde bulunanlara da anında müdahale etmek için görev yapacaklar” diye konuştu.

ŞİKAYETLERE ANINDA MÜDAHALE EDİLECEK

Günsal, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Zabıta hizmetlerini etkin bir şekilde yerine getirip hareket kabiliyetimizi arttırıyoruz. Bu kapsamda da 2 motosiklet ve sürücü belgesi olan 3 zabıta memurumuz ile hayırlısıyla göreve başladık. Keşan’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun, ekiplerimize de başarılar diliyoruz.”

Öte yandan motorize ekiplerin göreve yönelik etkinlikleri değerlendirilerek ihtiyaç dahilinde sayılarının artırılması da planlanıyor. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu