Öz Evren
Genel

Öğrenciler depremzedeler için uyku tulumu üretiyor

Öz Evren

Edirne’de Serhat Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Atölyesi’nde gönüllü olarak çalışan öğrenciler ve öğretmenler, depremzedeler için su geçirmez ve soğuk havaya dayanıklı 110 adet uyku tulumu üretti.

Kahramanmaraş merkezli 2 depremin ardından gönüllü olarak bir araya gelen Edirne Serhat Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin de desteğiyle su geçirmez ve soğuk havaya dayanıklı uyku tulumu üretmeye başladı. Öğrenciler, ilk etapta 110 uyku tulumu üretirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre uyku tulumları dikim işlemlerinin tamamlanmasının ardından depremzedelere ulaştırılmak üzere yardım toplama merkezine teslim edilecek.

Atölyede uyku tulumu üretmeye devam eden öğrencileri ve öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı da ziyaret etti. Arpacı, öğrencilerin ve öğretmenlerin örnek bir yardımlaşma sergilediğini söyleyerek, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Arpacı, uyku tulumlarının en kısa sürede deprem bölgesine sevk edileceğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

Compressed by jpeg-recompress
Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu