Öz Evren
Genel

KE-HAYKO’nun yeni ‘can evi’ yeni ihtiyaçlar da doğurdu

Öz Evren

Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (KE-HAYKO) Başkanı Sevinç Cebeci, Keşan Belediyesi’nin destekleriyle yapılan Mehmet Gemici Cennet Bahçesi karşısındaki yeni ‘can evi’nde birçok şeye ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Sevinç Cebeci, barınakta yavru köpek sayısının fazla olduğunu ve sahiplendirmeye ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Yavrularımızın yanında yetişkinlerde var. Sahiplendirilmeye ihtiyaç duyuyorlar. Kısırlaştırılıp da veriliyor zaten. Bir can sahiplenmek isteyen herkesi barınağımıza bekliyoruz. Özellikle yavrularımıza yeni yuvalar arıyoruz. Sahiplenmek isteyenleri her zaman barınağımıza bekliyoruz” dedi. 

BU CANLARA HEP BERABER SAHİP ÇIKALIM

Yeni barınağın modern bir hale kavuştuğunu ancak ihtiyaçlarının halen sürdüğünü ifade eden Cebeci, “Daha tam olarak yerleşemedik. Bazı eksiklikler var. Bunları gidermeye çalışıyoruz. Tabi insan gücüne de ihtiyaç duyuyoruz. Bu nedenle gönüllüleri her zaman barınağımıza bekliyoruz. Şu an boya yapıyoruz. Marangozlara üzerlerinde yatsınlar diye alçak sedirler yaptırıyoruz. Eksiklerimiz var. Hayırseverlerde bize çalışmalarımızda yardımcı oluyorlar. Şu an branda, süpürge, vilada, kova, eski battaniye, yorgan, kullanılmış eşya, minder, göz damlası, vitamin, mama gibi ihtiyaçlarımız var. Bunlar büyük maddi külfet oluşturacak şeyler değil. Anne köpeklerin ve yavruların altlarına battaniye veya yorgan koyuyoruz. Biz elimizden geleni yapıyoruz ama Keşan halkının da desteğine ihtiyacımız var. Gelin birlik olalım, bu canlara hep beraber sahip çıkalım” diye konuştu. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu