Öz Evren
Genel

Saros Körfezi’nde deniz suyunun çekilmesi şaşırttı

• İş insanı Mustafa Altunhan, “10 yıldan beri ilk defa burada, Saros Körfezi’nde suyun bu kadar çekildiğini gördüm” dedi. • Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise tedirginlik yaratacak bir durum olmadığını, çekilmenin gelgit ve rüzgarlardan kaynaklı olduğunu söyledi.

Öz Evren

Ege Denizi’nin kuzeyinde yer alan Saros Körfezi’nin Keşan kıyılarında, deniz suyunun önemli ölçüde çekilmesi şaşkınlık yarattı.

Saros Körfezi’nde deniz suyu çekilmesiyle birlikte, vatandaşlar daha önce yüzdükleri alanda yürümeye başladı. Teknelerin bulunduğu alanda kayalıklar, yosunlar ve deniz çayırları ortaya çıktı. Deniz suyunun metrelerce çekildiği Saros Körfezi’nde oluşan durumu iş insanı Mustafa Altunhan, cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Denizde ciddi anlamda su çekilmesi olduğunu belirten Altunhan, taşlar ve yosunların ortaya çıktığını söyledi. Mustafa Altunhan, “Taşlar yosunlarla beraber yukarıya çıkmış. Deniz çayırları suyun üzerine çıkmış. İlk defa böyle bir şey görüyorum. Müthiş bir su çekilmesi olmuş. Neden olduğunu bilmiyorum. Ancak bilim insanları açıklayabilir. Allah sonumuzu hayır etsin. Acaba nedendir? 10 yıldan beri ilk defa burada, Saros Körfezi’nde suyun bu kadar çekildiğini gördüm” dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise tedirginlik yaratacak bir durum olmadığını ifade ederek, “Saros Körfezi’mizde de deniz çekilmesinin deprem habercisi olduğu söylentisi doğru değil. Bu açıdan vatandaşlarımız tedirginlik yaşamasınlar. Denizlerde yaşanan gelgit, deniz çekilmesi rüzgarlar kaynaklı olabilir. Bu gibi durumlarda birbirimizi bilgilendirmeli tedirginliğimizi azaltmalıyız” diye konuştu. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu