Öz Evren
Genel

Kapıkule’de 48 milyon TL’lik kaçak elektronik sigara ele geçirildi

Öz Evren

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Türkiye’ye giriş için Kapıkule Gümrük Kapısı’na gelen TIR’da 48 milyon TL değerinde kaçak elektronik sigara ve aksamı ele geçirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye’ye giriş için Kapıkule Gümrük Sahası’na gelen TIR, takibe alınarak X-ray taramasına sevk edildi. X-ray sırasına girmek yerine yurda doğru dönüş yapan TIR’a müdahale edildi. Rulo kağıt türü eşya taşıdığı belirtilen TIR’da arama yapıldı. Kontrollerde; yasal yükün arasına gizlenen 110 bin 640 elektronik sigara, 5 bin 600 elektronik sigara başlığı, 2 bin 900 elektronik sigara likidi ve 1900 cep telefonu ekranı ele geçirildi. Kaçak ürünlerin piyasa değerinin 48 milyon 127 bin TL olduğu belirlendi. Kaçak elektronik sigaranın ise tek seferde ele geçirilen en yüksek miktar olduğu kaydedildi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. (HABER MERKEZİ)

TICARET BAKANLIGINA BAGLI GUMRUK MUHAFAZA EKIPLERI, KAPIKULE GUMRUK KAPISINDA BIR TIR’DA 48 MILYON TL DEGERINDE ELEKTRONIK SIGARA VE AKSAMI ELE GECIRDI. FOTO-ANKRA-DHA
Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu