Öz Evren
Genel

Keşan’da 113 depremzede öğrenciye 4 ay boyunca 500’er TL burs verilecek

Öz Evren

Keşan Belediyesi personelince ilçede yaşayan depremzede öğrencilere burs olarak verilmek üzere toplanan yardım parası Keşan İyilik Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın (KİSEV) hesabına yatırıldı. Keşan’da eğitim gören 113 öğrenciye 4 ay boyunca 500’er TL burs verilecek.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, beraberinde Keşan Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Hasan Balcı ile birlikte QNB Finansbank Keşan Şubesi Müdürü Sercan Mert’i ziyaret ederek, öğrencilere burs olarak verilecek parayı kendisine teslim etti.

TOPLANAN 500 BİN TL’NİN 226 BİN TL’Sİ BURSA DÖNÜŞTÜ

Mustafa Helvacıoğlu, depremin ardından başlatılan yardım çalışmalarına birlik ve dayanışma içerisinde devam ettiklerini belirterek, “Keşan Belediyesi çalışanlarımızla depremzedeler için bir yardım kampanyası düzenledik. Sendika başkanlarımızla ve personel yetkilileri ile beraber şuna karar verdik, Keşan’da 113 öğrencimiz var. Anaokulundan mezuna kalan öğrencimize kadar. 10 tane üniversiteye hazırlanan öğrencimiz var. 103 tanede eğitime devam eden öğrencimiz var. Onlara, mart, nisan, mayıs ve haziran ayları boyunca hesaplarına 500’er TL toplamda 2 bin TL KİSEV aracılığıyla burs yatırılacak. Belediye personelimizin desteklerini bursa çevirdik. Bunu QNB Finansbank’taki KİSEV hesabına yatırdık. Toplam tutar 226 bin TL. Toplanan 500 bin TL’nin 226 bin TL’si bursa dönüştü. İlçemize gelen depremzede öğrencilerimiz hem şehrimizde okuyacaklar hem de burslarını şehrimizde harcayacaklar” dedi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu