Öz Evren
Genel

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan:‘Hükümet istifa’ sloganı atanlar neyin duyarlılığını göstermiştir?

Öz Evren

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı yazılı açıklamada, futbol karşılaşmalarında ‘hükümet istifa’ sloganı atanların neyin duyarlılığını gösterdiğini sordu.

Spor kulüplerinin siyaset üstü olduğunu ifade eden Tercan, “Çünkü her görüşten, her düşünceden taraftarı vardır. Hiç bir zaman iktidarın veya muhalefetin maşası olmamıştır, olmayacaktır. Halkın iradesinin üzerinde bir irade yoktur, millet iradesinin dışında bir iradeyi tanımıyoruz. Devletimizin yanındayız. Kulüplerin her görüşten, her düşünceden taraftarı vardır. Hiç bir zaman iktidar veya muhalefetin maşası olmamıştır. 3-5 Sarosçu provokatörün başlattığı, bazı taraftarın şuursuzca eşlik ettiği, partizanlık yaparak hükümeti istifaya çağırmak, sporun ruhuna aykırıdır, ihanettir. Kahramanmaraş merkezli yaşanan büyük deprem sonrası Türkiye’de oynanan ilk futbol maçı, Trabzonspor-Basel arasında oynanan UEFA maçı idi. Birlik, beraberlik, kardeşlik içinde gerçekleşen bir maç oldu. Depremzedelere ve deprem şehitlerine sahip çıkan çok anlamlı manzaralar vardı. Bir de taraftarlar tarafından herkesi duygulandıran deprem koreografisi hazırlanmıştı. Fenerbahçe ve Konyaspor arasında lig maçı oynandı. Deprem acılarının sıcaklığını koruduğu bir atmosferde stadyuma gelenlerin görüşü ne olursa olsun, birlik ve beraberlik dışında başka bir davranış olmaması beklenirken, organize üretilen bir slogan etrafında tribünleri bölen ‘hükümet istifa’ sloganları atıldı. Ya orada hükümet yanlısı ile hükümet muhalifi olanlar birbirine girse ne olacaktı? Gezi olaylarına destek veren Fenerbahçelilerle, karşı çıkanlar arasında statta yaşanan kavgayı unuttunuz mu?” dedi.

HASSASİYET PARTİLERE GÖRE Mİ DEĞİŞİYOR?

Zakir Tercan, açıklamasını şu sözlerle devam etti: “Depreme yönelik duyarlılık varsa 50 binin üzerinde kişinin hayatını kaybettiği, on binlerce insanımızın yaralandığı, on binlerce binanın yıkıldığı büyük deprem felaketini bir algı operasyonuyla olayı çok fazla büyütüp sıyrılmaya çalışıyorlar. ‘Asrın felaketiymiş. Başka ülkede niye böyle olmuyor?’ şeklinde küçümseyen ve depremin ilk gününden itibaren sadece siyasi yağmacılık peşinde koşan Kemal Kılıçdaroğlu’na var mıydı bir tepki? Mesela 800-900 kişinin yaşadığı söylenen ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği Rönesans Rezidans’ın müteahhidini ‘Bu arkadaşımız gerçekten idealist bir insan’ şeklinde savunan ve Hatay’daki kentsel dönüşüme karşı çıkan CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile ilgili organize edilmiş bazı Fenerbahçeliler tepki sloganı attı mı? Hassasiyet partilere göre mi değişiyor? Ertesi gün Beşiktaş-Antalyaspor maçı vardı. Burada da ‘hükümet istifa’ sloganları vardı ama Fenerbahçe stadyumundaki organize edilmiş hâle göre daha bir cılızlık hakimdi. Aynı gün Alanyaspor-Galatasaray maçı vardı. Oradaki taraftarlar ise birlik ve beraberlik içinde depremzedelere sahip çıktı ve siyasallaştırma oyununa düşmedi”

YALAN, KURGU, TİYATRO

Şu an desteklememiz gereken tek önceliğin devlet-millet bütünleşmesiyle depremzedelerin yaralarını sarmak olması gerektiğini dile getiren Tercan, “Devleti yöneten seçilmiş hükümet olduğuna göre, birlik ve beraberliğin yaraları sarma, acıları hafifletme amacına gölge düşürecek davranışlara girilmemelidir. Devlet bölgede seferberlik halindedir. Yardımlar sel gibi bölgeye akarken ‘hükümet istifa’ sloganı atmak bölücülüktür, aymazlıktır ve depremzedelere yapılan büyük kötülüktür. Deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık ve yeni kaos oyunlarına alet olma hali Beşiktaş’ın taşıdığı milli manevi değerlere yakışmamıştır. Sayın Genel Başkanımız Beşiktaş JK üyeliğinden ayrılmıştır. Deprem fırsat görülerek afetin yaşandığı illerde tezgahlanan onca yalan, kurgu, tiyatro, provokasyon geri tepip alıcı bulamayınca bu defa şanslarını stadyumlara yerleştirilen itleri havlatarak deniyorlar. FB, BJK, üç beş itin takımı değildir. Kaç aydır aday bulamayanlar geziyle olmadı, FETO ile olmadı, şimdi statlardan medet umuyorlar bırakın bağırsın PKK’lılar, HDP’li, CHP’li, İP’li bir olmuş her zamanki gibi artık bittiklerinin göstergesi daha beter olsunlar. Biliyorlar. Son şansları. FETÖ’sü, PKK’sı. Ne kadar yasa dışı örgüt varsa, muhalefet ile el ele verip depremi fırsat bilip her köşeden her yerden legal gibi görünüp illegal yollardan saldırıyor” diye konuştu.   

SAĞDUYUSU GÜÇLÜ OLAN ZATEN BUNU ANLADI

Zakir Tercan, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sebebiyle 50 bini aşkın vatandaşımızın şehit olduğu afet sonrasında futbol maçlarını izleme bahanesiyle tribünleri tahrik eden bazı eylemlerin, şehitlerimize ve milletimize büyük bir saygısızlık olduğunu kaydederek, “İdealleri uğruna tüm hayatından geçmiş liderimiz Sayın Devlet Bahçeli sistemli şekilde sporu siyasete karıştıranlara karşı yine bir devlet dersi vermiştir. Var olun bilge liderim. 2.5 ay sonra seçim varken, demokrasi sandıkta şekillenecekken organize edilmiş kalabalıklara ‘hükümet istifa’ sloganları attırmak başka bir amaca hizmettir. Kim ne derse desin organize edilmiş kötü plan. “Hükümet istifa” sloganı atanlar neyin duyarlılığını göstermiştir? İktidara karşı olana muhalefet, Devlete karşı olana vatan haini denir, unutmayın. İktidara karşı iseniz buyurun daha çok çalışın milletin takdirini kazanın iktidar siz olun. Ama devlete karşı iseniz bunun gereği yapılır. Kimsenin de gözünün yaşına bakılmaz. Bunu yine ilk gören ve tepkisini gösteren MHP lideri olmuştur. Sağduyusu güçlü olan zaten bunu anladı. İdealleri uğruna tüm hayatından geçmiş Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli sistemli şekilde sporu siyasete karıştıranlara karşı yine bir devlet dersi vermiştir. Var olun bilge liderim” ifadelerini kullandı. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu