Öz Evren
Genel

Av. Olgu Karataşoğlu, CHP’den milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı

Öz Evren

Keşanlı Avukat Olgu Karataşoğlu, geçen cumartesi günü düzenlediği basın toplantısıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Edirne milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Olgu Karataşoğlu, saat 15.00’te, avukatlık ofisinde basın açıklaması düzenledi. Olgu Karataşoğlu, ilk olarak önceden CHP üyesi olduğunu ve daha sonra partisinden istifa ederek Memleket Partisi’ne geçtiğini ve son iki yıldır da Memleket Partisi Edirne İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğünü söyledi.

“Gördüğüm lüzum üzerine yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’ne geri döndüm” diyen Av. Olgu Karataşoğlu, CHP’den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Açıklamasının başında 11 ili etkileyen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen Karataşoğlu, “Yaralarımızı en kısa sürede ve hep birlikte yaracağız” dedi.

Keşanlı bir ailenin oğlu olduğunu ve 12 yıldan bu yana avukatlık faaliyeti yürüttüğünü ifade eden Karataşoğlu, “Ankara’da başladığım avukatlığa memleketimde Keşan’ımda devam etme kararı aldım ve Keşan’da devam ediyorum. Öncelikle ülkemizin yaşadığı bu büyük afetten dolayı rahmetli olan vatandaşlarımıza cenabı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Halkımız el birliği ile bu yaraları saracaktır, toplanan yardımlar halkın kenetlenmesi ile bu yaraları hep birlikte saracağımıza ben yürekten inanıyorum. Bu depremde zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Bugünkü basın açıklamamızın amacı ben yıllardan beri Cumhuriyet Halk Partisi üyesi idi, istifa edip Memleket Partisi’ne geçtim. Sayın genel Başkanımız Muharrem İnce ile de bir yola çıktık. Memleket Partisi’nde 2 yıldan buyana İl Başkan Yardımcılığı ve Hukuk İşleri Başkanlığı yaptım. Bu görevlerimi de layıkıyla yerine getirdiğime inanıyorum.  Ancak aktif siyasette yer almak ve ülkemim bekası için tekrardan Cumhuriyet Halk Partisi’ne dönme kararı aldım. Bu kararımda öncelikle partili dostlarımın, Keşan halkının ve müvekkil çevremin etkisi oldu. Ben de onları dinleyerek böyle bir karar aldım. 14 Mayıs’ta yapılması planlanan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Edirne milletvekili olabilmek için CHP Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Bizim gayemiz Atatürk İlke ve İnkilapları doğrultusunda toplumumuzun sosyo ekonomik ve kültürel gücünü yükseltmek, ülkemizin içinde bulunduğu bu maddi krize çözüm bulmak, bu bağlamda vatandaşlarımıza yardım etmektir. Biz sosyal demokratlar olarak, devrimciler olarak amacımız ve gayemiz nettir. Burada ben olurum başka bir arkadaşımız olur hiç önemli değil. Bizim gayemiz net ve açıktır. Bu yol meşakkatlidir, engellerle doludur. Ancak bizim çalışma gücümüz yerimizdedir. Biz bugüne kadar nasıl Balkanlardan Kuzey Afrika’ya, Kafkaslardan Doğu Akdeniz’e kadar yarım kalan hayaller canlandırdık. Bu hayalleri yine canlı tutacak olan sayın halkımızdır. Türk milletinin kudretini de sayın halkımız gösterecektir. Eğer aday seçilir ve kazanırsam Edirne için elimden geleni ve daha fazlasını yapacağıma burada huzurlarınızda söz veriyorum” diye konuştu.

Olgu Karataşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Menfaat çeteleri her köşeyi tutmuş, tehdit ve tehlikeler belini doğrultmuş. Ülkemiz bu zor zamandan geçerken bile bu menfaat sahipleri vatandaşların yaralarını sarmaktansa kendi çıkarlarını düşünerek hareket ettikleri için ve bunların önüne geçilmediği için de bu duruma karşı olan isyanımızı da buradan bildirmek istiyoruz. Öfke ve nefret, özgürlük ve barış makyajı ile kirliliğini örtmeye niyetlenmiştir. Ben ve değerli dava arkadaşlarım Edirne’den Kars’a, Hakkari’den İzmir’e, Trabzon’dan Mersin’e kadar bükülmez, eğilmez ve kırılmaz bir şekilde birliğin, kardeşliğin tebliğini göreceğiz. Burada bunu beyan ediyorum.  Diğer arkadaşlarım ve halkımızla gireceğimiz bu mücadelede bulunmaktan iftihar ediyorum. Genel seçime gidilen bu süreç, sizinle bir arada olmak gerçekten toplumun bekası için önem arz etmektedir. Milletimizin üzerindeki bulutları dağıtacak, ufkunu aydınlatacak, önünü açacak ve huzura kavuşturacak güçlü nefes olacak aday benimdir ve karşınızda hazırımdır. Başkent Ankara’dan vatanımızın her köşesine yayılacak milli ruh, partim çevresinde mevcuttur. Tıpkı gerilmiş yaydan fırlayacak ok gibi, demetler halinde buradan hedefe kilitlenmiş bulunmaktayız. Korkuları kovacak, vehimleri ezecek, zalimleri sindirecek kutu ses yurdumun dört bir yanına buradan dağılmak üzere ayağa kalkmıştır. Huzuru müjdeleyecek, kavgayı bitirecek, sevgiyi getirecek, yoksulluğu tarihe gömecek ve işsizliği yok edecek olan altı okumuz sayesinde bu yoldan Atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda devrimcilik ruhu ile başarılı bir şekilde çıkacağımızı tüm halkımıza beyan ediyorum. Her biri birbirinden değerli milletvekili adayı arkadaşlarımızla da ülkenin her yanına ses vereceğime söz veriyorum. Israrla kararlılıkla ve büyük bir inançla diyeceğiz ki ‘Ses ver Türkiye’, ‘Sesime kulak ver Türkiye’ ve biz durmayacağız, beklemeyeceğiz, gecikmeyeceğiz ve asla ihmal etmeyeceğiz. Büyüklerin dediği gibi bugünün işini de yarına bırakmayacağız. Çıktığımız bu siyasi arenalarda kendi egolarımızı değil, milletimizin menfaatlerini düşünerek hizmette bulunacağız. Milletimizin her ferdiyle kucaklaşacağız. Türk, Kürt, Roman, sağcı, solcu, Alevi, Sünni kimseyi ayırmadan herkesle bir olacağız, bütünleşeceğiz. Biz seçim çalışmalarımıza büyük şevk ve azimle başladık ve büyük bir azimle de devam ediyoruz. Bu yolda yanımızda olan ve olacak olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Partimizde milletvekili aday adaylığı için başvuran kardeşimiz, ağabeyimiz ve tüm aday adaylarımız bizim için eşsiz bir değerdir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak çıkacağımız bu yolda, bizim emelimiz sadece birini milletvekili yapmak değildir. Koltuk hırslarına teslim olmuşları tatmin etmek için biz bu vatan mücadelesine girmedik. Biz bu mücadeleye Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası için girdik. Sözlerimin sonunda bir kez daha CHP Edirne Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum” 

Olgu Karataşoğlu, milletvekilliğine aday adayı olan partililerine de başarılar diledi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu