Öz Evren
Genel

Tüm şehitler ve depremde hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim tilaveti okutuldu

Öz Evren

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Müftülüğü işbirliğinde Berat Kandili vesilesiyle düzenlenen program kapsamında Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybedenler ve tüm şehitler için, önceki gün Kuran-ı Kerim tilaveti okutuldu.

Saat 17.30 sıralarında Asri Mezarlık’taki Şehitlik’te gerçekleştirilen programa; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, CHP İlçe Başkanı Saner Özdilek, İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar, bazı kurum amirleri, Keşan’da misafir edilen deprem mağduru aileler ile vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Helvacıoğlu, “Bugün tüm halkımızla manevi atmosferini birlikte paylaşacağımız bir güne daha ulaşmanın huzuru içindeyiz. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’a yaklaşırken, Berat Kandili vesilesiyle de manevi duygularımızın üst seviyelere yükseldiği bir geceyi yaşayacağız. Bu mübarek günde depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımız, hastanelerde şifa bekleyen tüm kardeşlerimiz için dualarımızı göndermek istedik. Diliyorum ki; ailelerimiz, milletimiz, ülkemiz ve Keşan’ımızın birlik beraberliği, daha da ileriye taşınsın. Acılarımızı en derinde hissettiğimiz şu günlerde yardıma muhtaç herkesin elinden tutacak, mağdurların haklarına sahip çıkacak, bu manevi gecenin bizlere yüklediği sorumlulukları daha da içten hissedeceğiz. Diliyorum ki bu gece; sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü geçerli kılmak için bizlere önemli fırsatlar versin. Bu gece birlik ve beraberliğimizi pekiştirelim. Sevdiklerimize sımsıkı sarılalım. Elimizi ve gönlümüzü uzanabildiğimizce açalım, kardeşlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesine gayret gösterelim. Ben bu vesileyle; Berat Kandilimizin bütün insanlığın selametine, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşmanın ve merhametin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Buradan tekrar; vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum. Başta yaralılarımız olmak üzere mücadele veren herkesin Allah yar ve yardımcısı olsun. Tüm İslam aleminin Berat Kandili mübarek olsun” dedi.

Program, Yiğit ve Keşan İlçe Müftülüğü’nde görevli imam hatipler tarafından Yasin-i Şerif okunması ve duaların edilmesinin ardından sona erdi. (ZEYNEP ÜĞDÜL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu