Öz Evren
Genel

Kadınlar, ‘Kadınlarımızla sağlık için yürüyoruz’ temalı yürüyüşte buluştu

Öz Evren

Keşan Belediyesi ve Cine Bendis işbirliğinde, Yeşilay Haftası ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen ‘Kadınlarımızla sağlık için yürüyoruz’ temalı yürüyüş, önceki gün gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’nda, 18.00 sıralarında başlayan yürüyüşe, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik ile kadınlar katıldı.

KADINLARIMIZ İLE BİRLİKTE BİR FARKINDALIK OLUŞTURUYORUZ

Yürüyüşte konuşan Helvacıoğlu, kadınlar için yine sözde değil özde farkındalık oluşturduklarını belirterek, “Bugün 2 tema üzerinde duracağız. Biliyorsunuz ki; Yeşilay Haftası’nın içindeyiz ve yarın da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Bu iki önemli özel gün dolayısıyla kadınlarımız ile birlikte bir farkındalık oluşturuyoruz. Keşan Belediyesi olarak; kadınlarımızın daha da güçlenmesi adına her şeyimizi ortaya koyan bir anlayış ile onların yanındayız. Kadınlarımız adına birçok farkındalığı oluşturuyor ve ortaya koyuyoruz. Çalışmalarımızın temelinde de öncelikle kadınlarımızın gelişimi, refahı ve mutluluğu olduğunu da her zaman ifade edenlerdeniz. Bu anlamda kadınlarımızla birlikte yol yürüyenleri ve onlara omuz veren herkesi kutluyoruz. Emin olun ki; bu emekleri oya gibi işlemenin mutluluğu bizlere enerji veriyor ve bizi ayakta tutuyor” dedi.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM BİLİNCİ İLE SEVGİ VE SORUMLULUK BARINDIRAN GÜÇLÜ YARINLAR İNŞA ETMEK GAYESİNDEYİZ

Hem 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hem de Yeşilay Haftası münasebetiyle kadına yönelik şiddetin ve bağımlılığın sadece Türkiye’de değil, beş kıtada sınır tanımayan, evrensel bir sorun olduğuna dikkat çeken Mustafa Helvacıoğlu, “Bugün burada Keşan Belediyesi olarak kadınlarımızla aynı amaçlar ile birlikte olmak, verdiğimiz mücadelemize olan inancımızı da tazeliyor. Yürüttüğümüz tüm iletişim kampanyaları, etkinlikler, kültür ve sanat faaliyetleri ile öncelikli hedefimizin kadınlarımız olduğunu önemle tekrarlamak istiyorum. Bu iki önemli tema doğrultusunda sağlıklı bir yaşam bilinci ve kadınlarımıza karşı daha da fazla sevgi ve sorumluluk barındıran güçlü yarınlar inşa etmek gayesindeyiz. Onların kalbine dokunak ve değerli hayatlarında güzel bir iz bırakabilmek bizler için çok önemli. Bu önemli iki gün vesilesiyle; kadınlarımız ile birlikte sağlıklı bir gelecek sloganını tek yürek olarak buradan yüksek sesle söylüyoruz; onların sahip olduğu her hakkın, milletimizin tüm fertleri için büyük bir güven kaynağı olduğunu haykırarak yineliyoruz. Ben bu vesileyle; sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden değerli kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutluyor, Yeşilay Haftası münasebetiyle de kadınlarımız başta olmak üzere tüm hemşehrilerime sağlıklı bir gelecek temenni ediyorum” diye konuştu.

Yürüyüşe katılan kadınlara sinema bileti hediye edildi. (ZEYNEP ÜĞDÜL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu