Öz Evren
Genel

Keşan İdmanyurdu’nda hedef İpsalaspor’u mağlup etmek

Öz Evren

Edirne Süper Amatör Ligi B Grubu’nda play-off mücadelesi veren Keşan İdmanyurdu Spor, yarın oynayacağı İpsalaspor maçından 3 puan almayı hedefliyor. Grupta 22 puanla 3. sırada yer alan Keşan İdmanyurdu Spor, 24 puanlı İpsalaspor’u yenerse 2. sıraya yerleşerek büyük bir avantaj sağlayacak.

Yarın, Keşan Atatürk Stadı Sentetik Saha’da oynanacak maç öncesi Keşan İdmanyurdu Spor Başkanı Taner Karatepe, Teknik Direktör Şeref Aldanmaz ve orta saha oyuncusu Nusret Kantar, dün düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kulüp Başkanı Taner Karatape, sezonun sonuna doğru yaklaştıklarını ve son üç haftaya girdiklerini belirterek, “Çok küçük çok dar bütçeyle yola çıktık. Altınızı çizerek söylüyorum, buranın çocuklarıyla da başarı geleceğini biz kanıtlama gayret ediyoruz. Bu hafta İpsalaspor ile oynayacağımız maça kadar iddialı geldik. İki grubun ilk iki takımı play-off oynayacak. Çapraz eşleşme yapılacak. Bizim gurubun birincisi ve diğer gurubun ikincisi, diğer gurubun birincisi de bizim grubun ikincisi ile oynayacak. Bizim ilk iki şansımız hala devam ediyor. Bu hafta sonu saat 16.00’de Keşan Atatürk Stadı Sentetik Saha’da İpsalaspor ile maçımız var. Bu maçı kazandığımız takdirde son iki haftaya ikinci sırada gireceğiz. Çocuklarımız antrenmanlarını yaptılar. Moral ve motivasyonları çok iyi durumda.  Şeref Aldanmaz hocam birebir hepsiyle ilgileniyor. Gayet moralliyiz. İpsalaspor maçını kazanmak için oynayacağız. Asla ve asla beraberlik düşünmüyoruz, geri adın atmayacağız. İlk maçta İpsalaspor ile 1-1 berabere kalmıştık. 90+9’da yediğimiz golle galibiyeti kaçırmıştık. Bu maçta dostluk kazansın diyorum. İpsala’da ilk maçta istenmeyen olaylar yaşandı ama biz onları çiçeklerle karşılamak istiyoruz” dedi.

GAYET GÜZEL BİR SEZON GEÇİRDİK

Karatepe, İpsalaspor maçını kazanacaklarına inandığını ifade ederek, “Keşan İdmanyurduspor Kulübü’nün felsefesinde ahlaklı sporcu, ahlaklı yönetim, ahlaklı takım olgusu vardır. Biz bu felsefeyle takımı 3 yıldır yönetiyoruz. Yine aynı çizgiden devam edeceğiz. Saha içinde olanlar saha içinde kalacaktır. Oyuncularımız centilmence mücadelelerini verecekler. Kulüp başkanı olarak şunu söyleyebilirim ki, yenseler de yenilseler de berabere de kalsalar kafamızdaki şablonu biz oturttuk. Gayet güzel bir sezon geçirdik bana göre. İpsalaspor takımına da başarılar diliyorum. Bu maçı da çocuklarımın kazanacağına inanıyorum” diye konuştu.

KENDİ ÇOCUKLARIMA SONSUZ GÜVENİYORUM

Teknik Direktör Şeref Aldanmaz ise sezon başından bu yana iyi çalıştıklarını ifade ederek, “İnanıyorum onlara. Tabi sakatlarımız, hastalarımız var ama onların yerini dolduracak arkadaşlarımız da var. Mücadele etmeden kazanılmıyor. İpsalaspor maçında çocuklarımız sahada her şeyi söyleyecek. Ben onlara inandığım için çıkacağız, centilmence, Keşan İdmanyurdu’na yakışan br futbolla, bütün seyirciye zevk vererek oynayacağız. Sezon başından beri çok az bir sarı kart görmüşlüğümüz var. Bir tane olmayacak bir kırmızı kartımız var. Benim olduğum yerde disiplin şart. Disiplin olmayan yerde başarı gelmez. Sezon başı düşecek diye bakılan takım şu anda play-off hedefliyor. Hiç olmayacak iki maçı kaybettik. Denizi geçtik derede boğulduk. Ama bu haftaki maç bizim dönüm noktamız olabilir. Yenebiliriz, yenilebiliriz de, berabere de kalabiliriz. Benim çocuklarım hak ettiği yerdeler. Bunlar üç neticeli maçlar. Bir tanesi olacak mutlaka. İpsalaspor’a da başarılar diliyorum. Dostluğun kazanacağından eminim. Herkes gider ama biz buradayız. Biz Keşan’ın çocuklarıyız. Benim çocuklarım da Keşan’ın çocukları ve pırıl pırış bu çocuklarımız. Onun için biz kendi çocuklarımızla hedefe varıyoruz. İnşallah İpsalaspor maçından sonra da play-off oynarız. Kendi çocuklarıma sonsuz güveniyorum” ifadelerini kullandı.

Takımın orta saha oyuncu Nasuf Kantar ise maç için iyi çalıştıklarını kaydederek, şunları söyledi: “Bu hafta iyi çalıştık. Antrenmanlarımız iyi geçti. Önümüzdeki İpsalaspor maçını kazanıp play-offa kalmak istiyoruz”(ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu