Öz Evren
Genel

Seçmen listeleri askıya çıkarıldı

Öz Evren

Türkiye genelinde, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri için seçmen listeleri, Keşan’daki muhtarlıklarda da askıya çıktı.

Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek, deprem bölgesinden gelenlerin Keşan’da oylarını kullanabilmeleri için 2 Nisan’a kadar adres kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini söyledi. Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 28’nci dönem milletvekili genel seçimine ilişkin takvim sürüyor. Bulundukları şehirlerde oy kullanacak seçmenler için ise listeler dün itibarıyla, muhtarlıklarda askıya çıktı. Halk, ikametlerinin bulunduğu mahallelerdeki muhtarlıklara gidip isimlerinin olup olmadığını kontrol edebilecek. 2 Nisan, saat 17.00’a kadar askıda kalacak listeler, Keşan’daki muhtarlıklara da ulaştı. Seçmenler, sabah erken saatlerden itibaren muhtarlıklara gidip isim ve adreslerini kontrol etmeye başladı.

Listeler askıdan indiğinde, seçmen adreslerinin kesinleşmiş olacağını ifade eden İşlek, “Dolayısıyla, bu süre içerisinde, listelerde isimleri olmayan vatandaşlarımız, adres bildirimini yaptırabilirler. Vatandaşlık görevi olan oy kullanma işlemini yerine getirmek için listeler kontrol edilmeli. Öte yandan, engelli vatandaşlarımızın oy kullanacağı yerde, fiziksel bir engel olması durumunda, düzayak bir yerde kolaylıkla oy kullanabilmesi için muhtarlıklara dilekçe ile başvuruda bulunabilirler. Ayrıca, yatalak durumda bulunan vatandaşlarımızın, evlerinde oy kullanabilmeleri için seyyar sandık olacak. Bu konuda da dilekçelerimiz muhtarlıklarda mevcut. Muhtarlıklarımızdan temin edilecek bu dilekçeler ile başvurularak bu vatandaşlarımızın da oy kullanabilmeleri sağlanacak” dedi.

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu