Öz Evren
Genel

CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Avukat Olgu Karataşoğlu:

Öz Evren

Ben inandım, siz de inandınız, herkes inansın

CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Avukat Olgu Karataşoğlu, dün CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

Saat 14.00’te başlayan açıklamaya, CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, yönetim kurulu üyeleri, Keşan Eski Belediye Başkanı Mehmet Özcan, gençlik ve kadın kolları yöneticileri, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde çıktığı bu demokrasi mücadelesi yolun gençliğin verdiği heyecan ve azim ile halkın desteğiyle 16 Mart Perşembe günü genel merkeze resmi olarak aday adaylığı başvurusunu yaptığını belirten Karataşoğlu, “Rabbim muvaffak eylesin. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği Cumhuriyeti korumak, ülkemizdeki sıkıntıların son bulması için çıkmış olduğum bu kutlu yolda başta Keşan olmak üzere tüm vatandaşlarımızın desteğiyle, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak milletimi en iyi şekilde temsil edeceğime sizlerin önünde söz veriyorum. Beyan ve taahhüt ediyorum. 28. dönemde partimin de önderliğinde mecliste yer aldığım gün öncelikle gençlerin, Keşanlıların, Uzunköprülülerin, İpsalalıların, Lalapaşalıların, Havsalıların, Edirnelilerin ve tüm ülke vatandaşlarımızın sesi olacağıma hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılına girerken 15 Mayıs 2023 sabahında Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile ülkemizin daha emin adımlarla herkesin daha özgür ve daha güvende hissedeceği demokratik, laik, refah seviyesi yüksek bir ülke haline getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi ve kuşkusu olmasın. Bugünkü iktidar sahipleri. Koltuklarını bırakmamakta ısrar etse de öncelikle, gençler ve tüm halk olarak iktidarı sandıkta yenerek demokrasinin güçlü yumruğunu en sert şekilde hissetmelerini sağlayacağız. Söz veriyorum inanıyorum siz de inanın inanmışsanız ki buraya da gelmişsiniz. İçimizdeki bu azim ve çalışkanlıkla ülkemizi örnek gösterilen ülke hâline getirmek için. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine getirmek için. Var gücümüzle çalışacağız. Yine Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bu güç, bu kudret bizim damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur” dedi.

Avukat Olgu Karataşoğlu ,açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Ben inandım, siz de inandınız, herkes inansın. Üniversite mezunu olup. İş nasıl bulurum? Maalesef ki şu anki sıkıntılarımızdan birisi. Acaba bir yerlerden torpil bulabilir miyim? Maalesef demokratik ülkelerde olmaması gereken şeylerdir. Bununla ilgili sıkıntılarla baş etmeye çalışan. Tüm gençlerimizin kafalarındaki bu soru işaretlerini kaldıracağız. Diyeceksiniz ki nasıl olacak? Genel merkezimiz çalışıyor sayın genel başkan yardımcılarımız, sayın milletvekillerimiz Merkez Yürütme Kurulu üyelerimiz, yüksek disiplin kurulu üyelerimiz, ellerimizde projelerimiz mevcut. Ben geçen hafta 3 gün Ankara’daydım bunları bilerek söylüyorum, bilerek konuşuyorum. Matbu bir beyan vermiyorum. Cani gönülden söylüyorum. En büyük sıkıntımız nedir? Ekonomi Bu ay sonunu nasıl getiririm? Acaba çocuğuma nasıl okul harçlığı verebilirim? Bir tane tost olmuş 25 TL. Bunu bu aile nasıl karşılayacak? Yanında içeceğini bu çocuk nasıl alacak? Bununla ilgili çalışmalarımız mevcut, projelerimiz hazır. Yeter ki gelelim ve geleceğiz inanıyorum. Biz bu vatandaşlarımız için de Faturaları aynı sonunda nasıl ödeyeceğiz diyen vatandaşlarımız için de çözüm üretmek için buradayız. Biz bu soru işaretlerini de ortadan kaldıracağız. Emeklilerimiz var bizim. Emekliler maaşlarından memnun mu? Kimse değil sorabilirim. Şu anda spesifik olarak sorabilirim ama konuşmayı da uzatmak istemiyorum. Değerli vaktinizi çok almak istemiyorum. Emeklilik için yıllarca emek sarf ederek. Ama sonucunda hak ettiklerinden daha az değer gören tüm emeklerimizin de sıkıntılarını ortadan kaldırarak onların da daha refah ve daha rahat bir hayat sürmelerini sağlayacağız. Bunları bir siyasetçi konuşmasını olarak yapmıyorum. Bunları da sizin bir evladınız olarak yapıyorum ve ben bunları genel merkeze gördüğüm broşürler üzerine yapıyorum. Bu hazırlanan metin matbu seçim metni değildir. Benim canı gönülden, içtenlikle sizlere taahhüt ettiğim ve altına imzasını attığım beyanlardır”

BEN OLURSAM DEDİM 4-0 OLUR

Olgu Karataşoğlu, aday adaylığı başvuru sürecinde CHP Genel Merkezi’ndeki temasları hakkında da konuşarak, “İlk gün genel merkeze gittim genel başkan yardımcılarımızla görüştük tabii yoğunluk olduğu için hepsiyle de görüşemedik. Bazıları ikinci güne kaldı. İkinci gün görüştük, ikinci gün gittiğimde ki bir Genel Başkan Yardımcısı  bana dedi ki, kapıyı açtı ‘Olgu hoş geldin’ Normalde sizli bizli hitap ediliyor. ‘Teşekkür ederim’ dedim başkanım diğer konuşmaları geçiyorum neyse onlar siyasi sırlar kalsın. Benim gerçi sırrım olmaz. Herkesle paylaşırım da başka bir konuya değinmek istedim. ‘Seni niye aday gösterelim?’ dedi. Beni değil diğer adaylarımız var onları da gösterin diye buraya geldik. ‘Bana net bir şey söyle’ dedi ‘Ben olursam dedim. 4-0 olur.” ‘Özgüvenli misin?’ dedi. Sayın genel başkan yardımcımıza ‘Evet’ dedim, ‘Tamam o zaman’ dedi. ‘Seni dördüncü sıraya alalım’ dedi. Dedim ‘Yok başkanım, ben kendimi birinci sıraya da yeterli görüyorum, ikinci sıraya da yeterli. Takdir sizindir’ dedim. Bu şekilde bu sohbeti de size anlatmak istedim. Anekdot olarak. Yine siyaset zor iştir, herkes bilir. Buradaki herkesin çoğu benden büyüktür. Benden daha iyi bilirsiniz ama biz zorlukla mücadele etmekten kaçınmayanlardanız. Partimiz, 2019 yerel seçimlerinde Türkiye’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi birçok önemli illerinde başarılar elde ederek iktidara karşı olan bu zorlu mücadeleden başarıyla çıkmıştır. Bu başarılı mücadele gençlerimizin ve halkımızın iyi bir gelecek umudunu içlerinde yeşertmiştir. Bu duyguyla 14 Mayıs günü gereken cevabı gereken kişilere vermekte de çekinmeyeceklerdir. Artık saltanat düzenine son vererek Atatürk ilke ve inkılapları ışığında. İlerleyen bir Türkiye Cumhuriyeti için Cumhur İttifakı’nın karşısında çok güçlü bir millet ittifakı vardır. Bu millet ittifakı da sadece altılı masa olarak değil, tüm vatandaşlarımızın içerisinde yer aldığı bir ittifaktır. Ben avukat Olgu Karataşoğlu olarak aday adayı olduğum Cumhuriyet Halk partisinde genel merkezimizin alacağı her türlü aday tercihine saygı duyacağım ve partim için milletimiz için elimden geleni de sonuna kadar yapacağım. Yeter ki tüm halkımız bu davamızda ne kadar kararlı olduğumuzu benimsesinler. Bu seçimde her oyun partimiz ve ülkemizin geleceği için. Ne kadar önemli olduğunu unutmasınlar. Lütfen herkes bunun bilincine vararak sandıklara gitsin” diye konuştu.   

HALK İÇİN POLİTİKA YAPACAĞIZ

Halk için politika yapacaklarını kaydeden Karataşoğlu, “Buraya kim gelmiş Türk, Roman Kürt, Gacal, Pomak önemli değil. Hepimiz kardeşiz halk için olacağız, beraber olacağız, ayrım göstermeyeceğiz. Bu her yerde tabandan tavana kadar beraber kazanacağız, halk için dönüşeceğiz. Birilerinin yaş pasta yediği yerlerde diğerleri soğan ekmek yemeyecek. Ama bu bizim sayemizde olacak. Millet ittifakı sayesinde olacak. Sizlerin izniyle inşallah. Benimle değil Türkiye bizimle gurur duyacak ve bu yüzden ne diyoruz? Ben değil biz varız, biz varız. Herkese tekrar çok teşekkür ediyorum. Çok sağ olun ayaklarınıza sağlık. Saygılar sunuyoruz, herkesi selamlıyorum” ifadelerini kullandı. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu