Öz Evren
Genel

Fırat Dost, İYİ Parti’den Edirne milletvekilliği aday adaylığını açıkladı

Öz Evren

Eğitimci Fırat Dost, dün düzenlediği toplantıyla İYİ Parti’den Edirne milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Saat 14.00’te, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda başlayan tanıtım toplantısına, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Gökhan Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti’li belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Gökhan Yılmaz, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde halkın önümüzdeki 100 yılın nasıl şekillendirileceği ile ilgili bir seçim yapacağını belirterek, “Dünyada sadece Orta Asya’daki devletlerin uyguladığı bu adına ‘Türk tipi başkanlık sistemi’ denen bu sistemden kurtulmak için son düzlükteyiz. Türk milleti önümüzdeki 2. yüzyılında bu sistemden kurtularak, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek için tercihini yapacağından şüphemiz yoktur. 6’lı masanın adayı sayın genel başkanlarımızın kararıyla Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıklandı. İYİ Parti olarak bizde var gücümüzle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu için çalışacağız. Tabi ki seçimlerde 2 oy kullanacak vatandaşlarımız. 1’i Cumhurbaşkanlığı için, 1’i de milletvekilliği için. Bugün burada Fırat Dost hocamın aday adaylığı açıklaması için toplandık. İnanıyorum ki Edirne siyasetinde önemi büyük olan Keşan’ın milletvekilliği sıralamalarında da bu önemi göz önünde bulundurularak bir sıralama yapılacaktır. Bizde ondan sonra İYİ Parti ailesi olarak partimizi mecliste hakkettiği yere en iyi gelecek şekilde çalışmalarımızı yapacağız. Edirne’de en az 1 ama gönül ister ki 2 milletvekili çıkaralım” dedi.

Fırat Dost ise yapılacak seçimin ülkemize hayır ve uğurlu olmasını temenni ederek, “Malumunuz 1 milyon 100 bin kişilik bir meslek grubunun bir üyesi olarak, bir öğretmen olarak bu yolda aday adayı olmayı tercih ettim. Tabi ki, hedefler nedir diye sorulacak olursa kısaca üzerinden geçmek istiyorum. Keşan’da 17 yıldır öğretmenlik yapıyorum. Kutuplaşmış, ikiye ayrılmış bir toplumda yaşamaya başladık. ‘Bizler ve sizler’ noktasına geldik. Bu bize uygun bir tablo değil. Bizler zorluklardan, felaketlerden, savaşlardan her şeyden birlikte çıktık. Cumhuriyeti kuran değerlerin torunları olarak bugün bu noktaya geldik. Bu nokta benim hoşuma gitmiyor. Bu nokta bizi iyiye değil, sanki bir felakete götürüyor. Buna ‘dur’ diyebilmek için, mecliste yer alabilmek için bu yolu tercih ettim. Adalet duygusunu gittikçe kaybediyoruz. İstikrar, ortak mutabakat politikaları metninde belirtildiği gibi 2 bin 300 maddeden oluşan bir çözüm noktasında sizlerle birlikteyiz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de belirttiği şekliyle bizler bu 2 bin 300 noktayla sorunların bir bölümünü çözebileceğimize inanıyoruz ve sizden desteğini bekliyoruz. Seçime katılım çok önemli. Keşan’da hatırlayacağınız gibi küçük bir farkla burada yerel yönetim el değiştirdi. Dolayısıyla genç kesimin seçime katılma hususunu önemle rica ediyorum. Sandık güvenliği de önemli bir başka konu” diye konuştu.

Fırat Dost, 14 Mayıs’ta herkesi sandığa giderek, oy kullanmaya davet etti. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu