Öz Evren
Genel

Hakan İnci, CHP Edirne milletvekilliği aday adaylığını açıkladı

Öz Evren

CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Hakan İnci, dün bir tanıtım toplantısı düzenledi.

Saat 12.30’da, CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda başlayan toplantıya, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, bazı milletvekili aday adayları ve partililer katıldı.

Hakan İnci, konuşmasına özgeçmişi hakkında bilgi vererek başladı. İnci, “01.10.1973 yılında Malatya’da doğdum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 1989 yılında Edirne Lisesi, 1996 yılında Gaziantep Üniversitesi İngilizce İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık bölümünde yüksek lisans, Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme bölümünde 2. yüksek lisansımı yaptım. SPK Lisanlı Sorumlu Gayrimenkul Değerleme Uzmanıyım. Edirne ve Enez Bölgesinde konut üretip pazarlayan, fabrika ve benzeri sanayi yapıları inşa eden, Enez Sahilin de İnci Otel ve İnci Apart Otelin sahibi, aynı zaman da işletmecisi olan, aile şirketi, İnci İnşaat Turizm Ltd. Şti.’de 1996’dan beri ortak ve yönetim kurulu üyesiyim. Türkiye’nin ilk E-Ekspertiz Portalı olan www.evinibizesor.com ve yakında hayata geçecek olan www.teklifiniver.com portalın da sahibi olan Evinibizesor Danışmanlık ve Portal Yönetimi A.Ş.’nin sahibi ve yönetim kurulu başkanıyım. 2004 yılından günümüze Edirne ve Kırklareli illerinin tüm ilçeleri ve köyleri dahil olmak üzere gayrimenkul değerleme hizmeti yapmaktayım. 2007 Yılından günümüze kadar birçok Avrupa Birliği projesinin STK’lar, belediyeler ve kamu kurumları için hazırlanması, yönetilmesi ve başarıyla sonuçlanması için proje koordinatörlüğü ve danışmanlık görevleri yaptım. 2007’de Bulgaristan Eskizara merkezli İnci Mühendislik şirketinin yönetim kurulu başkanlığını, 1996’da Edirne Ticaret ve Sanayi Odası üyeliği (ETSO) 1996’da İnşaat Mühendisleri Odası üyeliği (İMO), 2012-2021 yılları arasında Edirne Genç İşadamları Derneği Başkanlığı, 2021’de Edirne İş İnsanları Derneği Başkanlığı, 2012 yılında Edirne Turizmi Geliştirme Derneği üyeliği, 2012’de Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği üyeliği (TDUB) yaptım. 2000 yılında CHP Edirne Gençlik Kolları Üyeliği, 2004-2014 yılları arasında Edirne Belediyesi CHP Meclis Üyeliği (İmar Komisyonu, Trafik Komisyonu, Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Belediye Başkan Vekilliği) 2004-2014 yılları arasında Marmara Belediyeler Birliği Üyeliği (Uluslararası İlişkiler ve AB’ ye  Uyum Komisyonu Üyeliği, Bütçe Komisyon Üyeliği) yaptım. 2014 yılında CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve 2018 CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı oldum” dedi.

Milletvekili aday adayı olma nedenini de açıklayan Hakan İnci, “2018 yılında hayata geçen ve başarısız bir sistem olduğu kamuoyunun büyük bir kesimi tarafından kabul edilen ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden, ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi’ne geçişte sahip olduğum uzmanlık alanların da katkı sağlamak için, yıllardır muhalefette olmamız nedeniyle yerel seçimlerde başta il belediye başkanımız olmak üzere ilçe belediye başkanlarımızın hazırlamış olduğu, vaat etiği ancak bütçe yetersizliği nedeniyle hayata geçiremediği, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini yakından etkileyecek olan projelere hızlı bir şekilde kaynak yaratmak için, 2019 Seçimlerinde kaybettiğimiz veya seçime girmediğimiz Keşan, Havsa, İpsala ve Lalapaşa Belediyelerini kazanmak için, Şehrimizle ilgili her türlü konu da il ve ilçe örgütlerimizle, belediye başkanlarımızla birlikte Edirne’mizin geleceğini şekillendirmek için, Deprem felaketi sonrası daha da önemli hale gelen mühendislik konularında ve mülkiyet konularında uzman olmam nedeni ile ülkeme ve Sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na katkı sağlamak için, 10 yıl Edirne Merkez’de yapmış olduğum belediye meclis üyeliği ve 19 yıldır yapmış olduğum eksperlik hizmeti sayesinde Edirne’mizin tüm ilçelerini ve köylerini defalarca ziyaret etmiş ve bölge sorunlarına hakim olduğum için, 16 yıldır AB fonlarını projeler hazırlayarak ve yöneterek, Edirne’mizin her noktasına STK, belediye ve kamu kuruluşları üzerinden nasıl ulaştırdıysam, yakın gelecekte de Edirne Milletvekili olarak yine projeler hazırlayıp, kaynak yaratarak şehrimizin en ücra köşesine kadar taş üstüne taş koymak için, daha demokratik, daha özgür, geleceğe güvenle bakan bir Türkiye için yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, yaşasın Türkiye” diye konuştu. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu