Öz Evren
Genel

Uzunköprü’de 4 kişinin öldürüldüğü olayda 3. duruşma görüldü

Öz Evren

Uzunköprü’de, 4 kişilik ailenin silahla vurularak öldürülmesiyle ilgili görülen davanın 3’üncü duruşmasında, mahkeme tutuklu sanık Berk E.‘nin tahliye talebini reddetti. Savcılık iddianamesinde, olay yerinde ayakkabı izi ile DNA’sına rastlandığı belirtilen Berk E. için mahkeme, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Uzunköprü ilçesine bağlı Elmalı Köyü’nde, 2022 Mart ayında kooperatiften gelen görevliler, çiftçilik ve besicilik yapan Güner ailesi süt getirmeyince telefonla aradı. Aileye ulaşamayan görevlinin yönlendirmesiyle eve giden kişi, açık kapının hemen girişinde Anıl Güner‘i (26) ölü bulunca durumu köylülere bildirdi. Eve giren köylüler, Mehmet Güner‘in (55) yatak odasında, eşi Filiz Güner‘in (47) mutfakta, aynı adı taşıyan babası Mehmet Güner’in (76) de aynı bahçe içinde bulunan kendi evinin önünde cansız bedenleriyle karşılaştı.

Olay gecesi evde arbede yaşandığı ve bu sırada yüzü kesici aletle kesilen Anıl Güner’in ardından vücuduna isabet eden 6 mermi ile hayatını kaybettiği saptandı. Şüphelilerin, Mehmet Güner’e ise evin içinde başına tek el ateş ettikleri, eşi Filiz Güner‘in müdahale etmesi üzerine de kendisini darp edip, başından tek el ateş ederek öldürdüğü, bahçe içindeki evinde bulunan dede Mehmet Güner’i de sırtından 2 mermiyle öldürdükleri belirlendi.

EVİNDE 1000 MERMİ, KANLI ELBİSELER BULUNDU

Elmayı köyünden olan ve bir süre önce evlenip Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine yerleşen Berk E., motosiklet ile Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde yol kontrolleri sırasında yüzü ve ellerindeki yara izleri üzerine durduruldu. Polislere kaza yaptığını ve yaraların bu yüzden olduğunu öne süren Berk E., gözaltına alınarak, Uzunköprü’ye getirildi. İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifadesine başvurulan Berk E., olay günü köyde olmadığını, olaydan haberi olmadığını ve Çorlu’da bulunduğunu iddia etti. Berk E.‘nin Çorlu’daki evinde yapılan aramada 1000’e yakın mermi, boş şarjörler, kanlı elbiseler bulundu. Berk E.‘nin ayakkabısının altında ve içinde cam kırıkları olduğu da belirlendi. Kanlı olan motosikletinden ve elbiselerden de örnekler alındı.

DÜŞEN TAKMA DİŞİ, AYAKKABI İZLERİ BULUNDU

Jandarmanın yaptığı çalışmada ‘sarı’ lakabıyla bilinen Berk E.‘nin, olay günü Elmalı Köyü’nde bulunduğu baz istasyonu kayıtlarından tespit edildi. Evde yapılan incelemede de Berk E.’nin takma dişi bulunurken, ev ve bahçede de ayakkabı izleri tespit edildi. Savcılığın olayla ilgili iddianamesinde ise Berk E.‘nin olay yerinde DNA izine rastlandığı saptandığına yer verildi.

3. DURUŞMA GÖRÜLDÜ

Olayın ardından savcılığın, ‘Bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak’, ‘Mala zarar verme’,  ‘Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanuna muhalefet’ ve ‘Silahla gece vakti konutta yağma’ istemiyle Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın 3’üncü duruşması ise önceki gün Edirne Adliyesi’nde görüldü.

TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Duruşmaya, tutuklu sanık Berk E. jandarma nezaretinde getirilirken, tutuksuz yargılanan eşi Cansu E. ve avukatları, öldürülen ailenin yakınları ve avukatları katıldı. Duruşmada, sanık Berk E., olayda hayatını kaybeden 4 kişinin ölüm saati ile kendi ifadesindeki saatlerin uyuşmadığını belirtip tahliyesini talep etti. Berk E.‘nin avukatı da, müvekkilinin kendi isteğiyle jandarmaya geldiğini, bu nedenle kaçma şüphesinin olmadığını söyleyip, tahliye talebin yineledi.

KESİN KARAR 25 MAYIS’TA

Davacı ailenin avukatı ise Berk E.‘nin olay yerinde bulunan ayakkabı ve DNA izlerinin suçu işlediğini gösterdiğini belirtip, cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, Berk E.’nin tutukluluk halinin devamına karar verirken, duruşmayı kesin kararın verileceği tarih olan 25 Mayıs’a erteledi. Bu süreçte savcılığın mütalaasının bekleneceği ifade edildi. (HABER MERKEZİ)

EDIRNE’NIN UZUNKOPRU ILCESI ELMAYI KOYUNDE AYNI AILEDEN 4 KISININ OLDURULMESIYLE ILGILI GOZALTINA ALINAN BERK ERDOGAN(FOTODA), TUTUKLANDI. HAKKINDAKI SUCLAMALARI KABUL ETMEYEN VE CORLU’DA OLDUGUNU SOYLEYEN ERDOGAN’IN BAZ ISTASYONU KAYITLARINDAN KOYDE BULUNDUGU BELIRLENIRKEN, EVDE YASANAN ARBEDE SIRASINDA DUSEN TAKMA DISI BULUNDU, EV VE BAHCESINDE AYAKKABI IZLERI TESPIT EDILDI. (FOTO: DHA, EDIRNE)
EDIRNE’NIN UZUNKOPRU ILCESI ELMALI KOYUNDE AYNI AILEDEN 4 KISININ OLDURULDUGU EVDE OLAY GECESI YASANAN ARBEDENIN IZLERI DURUYOR. JANDARMANIN GIRISI YASAKLADIGI VE GUVENLIK SERIDI CEKTIGI EVIN KIRILAN CAMLARINDA KAN IZLERI OLDUGU GORULDU. (FOTO: ALI CAN ZERAY/DHA, EDIRNE)
Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu