Öz Evren
Genel

Belediye’den Keşan’a yakışan kavşak düzenlemesi

Öz Evren

Keşan Belediyesi, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun öncülüğünde Keşan’ı daha estetik bir kent haline getirme kararlılığı ve marka şehir vizyonu ile sürdürdüğü çalışmalara devam ediyor.

Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Aşağı Zaferiye Mahallesi Anafartalar Caddesi üzerinde Endüstri Meslek Lisesi önünde yaptığı kavşak çalışmaları tamamlandı.

Çalışmaların ardından meslek lisesi önündeki kavşak adeta bir yıldız gibi parlarken, yapılan çalışma drone ile havadan görüntülendi. Kavşak, çalışmaların ardından adeta bir tablo güzelliğine kavuşurken, aydınlatma sisteminin de tamamlamasıyla cadde esnaflarının ve vatandaşların büyük takdirini kazandı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Park ve Bahçeler Müdürü Ali Caner Serbes şunları söyledi: “Çalışmalarımız kapsamında ilk olarak eski kavşağı kaldırdık. Daha sonra ulaşım standartlarına ve araç geçişlerine uygun kavsak tasarımını yaptık. Çalışmalarımız kapsamında kavşağı sil baştan yaparken, peyzaj çalışmalarımızı da hayata geçirdik. Kavşağın toprak seriminin ardından 150 yıllık zeytin ağacını konuşlandırdık. Sulama tesisatı ve elektrik hattının döşenmesinin ardından ise aydınlatma çalışmalarına başladık. Kavşakta aydınlatma direği yerine led ışık kullandık. Çim döşemesini yaptık ve ahşap saksılar ile örgülü defne ektik. Akrilik zemin uygulaması gerçekleştirdik. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte kavşağımız adeta bir tablo güzelliğine kavuştu. Yapılan çalışmalardan cadde esnafımız ve vatandaşımız gayet memnun. Beklenen bir çalışmaydı.  Tamamlanan çalışmamız şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Yaptığımız çalışmalarla şehrimize değer katıyoruz.”  (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu