Öz Evren
Genel

Edirne’de İYİ Parti’den 100 istifa

Öz Evren

Edirne’de, İYİ Parti’den 100 kişi partinin il başkanlığına Alpay Alpagut Engin’in atanması nedeniyle istifa etti.

Eski İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya ve bazı partililer, kentteki bir tesiste bir araya geldi. Kaya, burada düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada, Edirne’de son bir haftadır, İYİ Parti’de siyasi kriz yaşandığını söyledi. Zafer Kaya, İYİ Parti Genel Merkezi tarafından yapılan bir atamayla karşı karşıya olduklarını dile getirdi. İYİ Parti Genel Merkezi’nce yapılan il başkanı atamasını kabul etmediklerini belirten Kaya, “Bugünden itibaren bütün parti üyeliğinden ve görevlerinden il teşkilatımız olarak ve disiplin kurulu üyeleri olarak istifamızı veriyoruz” dedi.

Şu an 100 kişi istifa ettiklerini, ancak bunun devam edeceğini aktaran Kaya, ilçe başkanlıklarının da istişare yaptıklarını ve alacakları karara göre hareket edeceklerini söyledi. Edirne İl Genel Meclisi İYİ Parti Grup Sözcüsü Hüseyin Erbay, Edirne Belediye Meclisinin İYİ Parti’li üyeleri Duygu Şener ve Ergun Dönmez de partilerinden istifa etmişti. (HABER MERKEZİ)

IYI PARTI EDIRNE IL VE ILCE TESKILATINDA, ARALARINDA BELEDIYE VE IL GENEL MECLIS UYELERI, IL YONETIMI VE DISIPLIN KURULUNUN DA BULUNDUGU 100 UYE, IL BASKANLIGINA YAPILAN ATAMAYA TEPKI AMACLI PARTIDEN ISTIFA ETTI. EN SON ISTIFA EDEN ISIMLERDEN EDIRNE MERKEZ ILCE BASKANI ZAFER KAYA (FOTODA), YASANAN DURUMU SIYASI HIRSIZLIK OLARAK NITELENDIRIP, KABUL EDILEMEZ OLDUGUNU BELIRTTI. (FOTO: OLGAY GULER / EDIRNE, DHA)
Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu