Öz Evren
Genel

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan: Edirne için artık üç hilal vakti

Öz Evren

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, MHP’nin 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Edirne’den milletvekili çıkartmakta iddialı olduklarını bildirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin takdirleriyle MHP Edirne 1. sıra adayı olarak Ali Özer’in gösterildiğini ifade eden Tercan, “Kutlu davamıza ve Edirne’mize hayırlı olmasını temenni ederim. Sayın Ali Özer, terbiyeli, saygılı, toplum nezdinde itibar olan, Edirne’mizin evladı olup, Edirne Halkımızın hizmetkarı olmaya taliptir. Aday adayı olan ve akabinde aday olan Sayın Ayvaz Yalaz’a, Sayın Hatice Ser’e, Sayın Hülya Balkan’a başarılar diliyorum… Cesaret gösterip aday olduklarından dolayı da tebrik ediyorum. Edirne’mizi, üç hilalimizi en iyi şekilde temsil edip ülkücülüğün şan ve şerefine yakışır bir şekilde bayrağımızı en yüksek yere dikeceklerdir. Kendilerine kefiliz, güvenimiz tamdır. Edirne’de MHP milletvekili çıkarmak boynumuzun borcudur! Her Ülkücü dava arkadaşımın böylesi hassas bir dönemde elini değil gövdesini taşın altına koyacağından en ufak bir şüphemiz yoktur! Var olsun ülkücü hareket, var olsun MHP” dedi.

EDİRNE, GEREĞİNİ YAPACAKTIR

Zakir Tercan, Edirne için artık üç hilal vakti olduğunu ifade ederek, “Sıra milliyetçi ülkücü hareketindir biiznillah! Edirne evliyalar şehridir, başkenttir, bozkurt ovasıdır, üç hilal sevdalılarının şehridir. Gereğini yapacaktır. Güzel insanların şehri, tarih, kültür başkenti, Cumhuriyetin kalesi, büyük ve güçlü Türkiye sevdalılarını bağrına basacağına inandığım sevgili Edirneli hemşehrilerim, kıymetli dostlarım; büyük ve güçlü Türkiye yolunda, Edirne ilimizi en iyi şekilde temsil etmek için, tüm hemşehrilerimizden, dostlarımızdan; bir omuz, bir dua, bir temenni, bir merhaba, bir tebessüm, bir güleryüz, bir iyi söz, bir oy beklemekteyiz. Bir seçim sathı mahalinde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin misyonunu idrak edenler; kimin kaçıncı sırada aday olup, olmadığını dikkate alıp önemsemez. Bizler için önemli ve öncelikli olan Türk milliyetçiliği fikrinin siyasal gücünü ülkesi ve milletinin geleceği adına ne kadar faydalı ve etkili olacağıdır. Bu manada şahsım, yol arkadaşlığı yaptığım ülküdaşlarımla birlikte 14 Mayıs’ın bir beka seçimi olduğu idrakiyle mesai tanımaksızın gayret içinde olacağımızı şimdiden ifade etmek isterim” diye konuştu.

BU SEÇİM, ŞERRİN KİLİDİ, HAYRIN ANAHTARINI TAYİN EDECEKTİR

MHP il yönetimi, ilçe başkanları, ilçe yöneticileri, ülkü ocağı, kadın kolları ve sivil toplum kuruluşlarının ülkücü olmanın sorumluluğunu bu seçimde ifa etmiş olacağını dile getiren Tercan, “Bizler, teşkilat üzerinden tahsil edeceği herhangi bir hesabı olanlardan değiliz. Bildiğimiz şudur; O da yüce Türk milleti ve Edirne halkı adına ödenecek borçlarımızın ucu her zaman açık olmasıdır. Aday arkadaşlarımızın tamamını şimdiden kutlarken, ülkücü ve Türk milliyetçiliği düşüncesinin gereğini ziyadesiyle yerine getirecekleri inancıyla yolları ve bahtlarının açık olmasını Cenab-ı Allah’dan niyaz ediyor, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiye minnet duygularımızı münhasıran borç biliyorum. 14 Mayıs Seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını, Cumhur İttifakı’nın zaferiyle müjdelenip mühürlenmesini temenni ediyorum. Allah’ın izni, milletimizin iradesiyle kutlu yürüyüş devam edecek, Türk ve Türkiye Yüzyılının sütunları birer birer dikilecek. Elbette yapacağız, birlikte başaracağız. Memleketimizde birliğe, beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu dönemde ellerimizi Sana açtık, boş çevirme Ya Rabbi! Ülkülerimiz ve ilkelerimiz için yaşadık ve öyle görev yapmayı, can teslim etmeyi nasip eyle Ya Rabbi! Cumhur İttifakını başarılı kıl, MHP’nin Edirne’den Milletvekili çıkarmayı bize nasip eyle Allah’ım! Yolumuz, bahtımız açık olsun. Bu seçim, şerrin kilidi, hayrın anahtarını tayin edecektir. Bu kilit ve anahtar inşallah ülkücülerin elinde olacaktır. Hak ve hakikatin hakim olması umut dileğiyle… Sefer bizden, zafer Allah’tan. gayret bizden, tevfik Allah’tan. Başaracağız, başaracağız. Seferimiz mübarek olsun” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu