Öz Evren
Genel

CHP Edirne Milletvekili 1. sıra adayı Ediz Ün: Tepkiler bir kaç güne dinecektir

Öz Evren

CHP’de milletvekili aday listesine Edirne’de ilk sıradan girerek kamuoyunda ‘sürpriz’ olarak değerlendirilen Ziraat Mühendisi Ediz Ün, partideki geçmişi, tarımdaki uzmanlığı ve 2018’de yaşanan mağduriyetinin de göz önüne alınarak kendisine şans tanındığını belirtti. Adaylığıyla ilgili yaşanan tepkilere de cevap veren Ün, “Kamuoyundaki tepkiler bence bir kaç gün sonra dinecektir, bir kaç kesimde var, halkta yok. Küskünler ve kırgınlarda CHP’nin neferleridir, ülkenin en kritik seçiminde 13. Cumhurbaşkanını Kemal Kılıçdaroğlu olarak seçmek için destekleyeceklerdir” dedi.

Edirne’de de en çok merak edilen CHP adayları belli oldu. İlk sıra, kamuoyunda ‘sürpriz’ olarak değerlendiren, 2018 seçimlerinde 2. sıradan aday olmasına rağmen adaylığı ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan 1 yıl ceza alması nedeniyle uygun görülmeyen Ediz Ün‘e verildi. Ün, adaylığıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

EDİRNE’NİN SESİ OLMAK İÇİN ANKARA’DA OLACAĞIM

CHP’de 1994 yılında bu yana çalışmadığı kademe kalmadığını, ailesi gibi gördüğünü söyleyen Ün, “1994 yılından beri çalışmadığım kademesi kalmamış, bir ailem gibi gördüğüm CHP’den Edirne’mize ve ülkemize hizmet edecek olmanın gururunu ve onurunu yaşıyorum. Edirne’nin işçisinden çiftçisine, memurundan emeklisine tüm kesimlerinin sesi olmak için Ankara’da olacağım” dedi.

TEK ZİRAAT MÜHENDİSİ BEN VARDIM

Kendisinin aday gösterilme nedenine de değinen Ün, “Ziraat Mühendisiyim 29 yıllık partiliyim, Okan beyin de bürokraside akademik alanda çalışacak olması nedeniyle aday adayları arasında tek ziraat mühendisi ben vardım. Edirne bir tarım kenti olması münasebetiyle, 2018’deki siyasi duruşum sebebiyle ve aldığım cezadan dolayı yaşadığım mağduriyetimi de dikkate alarak bu şans tanındı” diye konuştu. 

TEPKİLER BİR KAÇ GÜNE DİNECEKTİR

Kamuoyunda adaylığı konusundaki tepkileri de değerlendiren Ün, “Kamuoyundaki tepkiler bence bir kaç gün sonra dinecektir, bir kaç kesimde var, halk yok. Sonuçta 28 aday adayı vardı ve 24’ü aday gösterilmedi. Bu dargınlıklar doğaldır. Küskünler ve kırgınlar da CHP’nin neferleridir, ülkenin en kritik seçiminde 13. Cumhurbaşkanını Kemal Kılıçdaroğlu olarak seçmek için destekleyeceklerdir” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu