Öz Evren
Genel

Kapıkule’de 3 milyon 750 bin TL değerinde kaçak bilgisayar ele geçirildi

Öz Evren

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Kapıkule Gümrük Kapısı’ndaki bir minibüste yapılan aramada 3 milyon 750 bin TL değerinde kaçak bilgisayar ve bilgisayar aksamı ele geçirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kapıkule Gümrük Sahası’na gelen minibüs, Gümrük Muhafaza ekiplerince şüpheli görülerek x-ray taramasına sevk edildi. Tarama sonucunda minibüsün çeşitli bölgelerinde şüpheli yoğunluklar tespit edildi ve fiziki arama yapıldı. Aramada, aracın tavanında, tabanında ve yan duvarlarında oluşturulan boşluklara ve koltukların altına gizlenmiş 46 laptop bilgisayar, 285 bilgisayar kasası, 250 işlemci ve 457 şarj adaptörü ele geçirildi. Ele geçirilen cihazların 3 milyon 750 bin TL değerinde olduğu belirlenirken, olayla ilgili Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. (HABER MERKEZİ)

TICARET BAKANLIGI GUMRUK MUHAFAZA EKIPLERINCE KAPIKULE GUMRUK KAPISI’NDA GERCEKLESTIRILEN OPERASYONDA, TURKIYE’YE GIRIS YAPMAK UZERE GELEN BIR MINIBUSTE 3 MILYON 750 BIN LIRA DEGERINDE KACAK BILGISAYAR VE BILGISAYAR AKSAMI ELE GECIRILDI. FOTO-ANKARA-DHA
Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu