Öz Evren
Genel

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan: CHP bölücülüğe ve ihanete çanak tutuyor

Öz Evren

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı açıklamada CHP’nin siyasi tutumunu eleştirdi.

Siyasi menfaatleri için her konuda kendilerine çıkacak yolu mubah sayanların siyasette nerelerde olduğunu herkesin bildiğini ifade eden Tercan, “Türkiye Cumhuriyeti’nde Kürt sorunu yoktur. Terör sorunu vardır. Bununda Kürtler ile bir alakası yoktur. Terör sorununu Türk Silahlı Kuvvetleri çözer, kandilin kahpe çocukları değil. Üç amaçları var, Millet İttifakı’nı iktidar yapmak, sözde Kürdistan’ı kurmak, Mavi Vatan Projesi’ni tasfiye etmek. Selahattin Demirtaş denen katilin ömrünün sonuna dek demir parmaklıklar arkasında kalıp yaptırdıklarının bedelini ödemesi gerekirken, bugün çıkılıyor çok masummuş gibi özgür kalmalı deniyor. Sizin özgür kalmalı dediğiniz bu katilin sülalesi teröristtir. Bu katilin neresi masum?” dedi.  

ASIL CHP NASIL BU HALE GELDİ O TARTIŞILMALI

Zakir Tercan, Millet İttifakı sancılı geçen aday belirleme sürecinden sonra masayı büyütmek, destek istemek için HDP’nin kapısını çaldığını ifade ederek, “Bölücü örgüt uzantısı parti Kılıçdaroğlu’ndan akla ziyan taleplerde bulundu. Kılıçdaroğlu ise bu taleplere sıcak bakıp kabul etmiştir. İstanbul Belediye seçimlerinde HDP İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun kazanması için aday çıkarmadığında sus pus olan siyaset ergenleri şimdi birden Milliyetçi kesildi. Nöbetçi Türk milliyetçiliği olmaz ya her an her saniye milliyetçi ülkücü olursun ya da böyle sıkıştıkça dönersin. Ülkücü CHP’de olmaz. Türk milliyetçisi CHP’de olmaz. Vatan bölünmesin, bayrak inmesin diyen hiç bir genç kardeşimiz CHP’ye oy vermez, vermeyecektir. HDP’nin PKK’ya terör örgütü demediği tartışılıyor. Atatürk’ün miras bıraktığı CHP’nin başındaki adam terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu YPG’ye ‘Terör örgütü değildir’ diyor. HDP-PKK’nın her şeyi belli. Asıl CHP nasıl bu hale geldi o tartışılmalı. Millet onları siyasetin çöplüğüne atmış, siyasetin tozlu raflarında yerini bulmuştur. CHP’nin akibeti de er-geç bu olacaktır. CHP’nin derdi Teröristleri sevmek, desteklemek, hapishanelerde ziyaret etmek, teröristlerin cenazelerine katılmak, teröristlerin mezarlarını ziyaret etmek ve çiçek bırakmak” diye konuştu.

CHP, İŞGAL EDİLMİŞTİR

Muhalefet partisi olup muktedir olamayan CHP’nin, her geçen gün kan kaybetmeye devam ettiğini dile getiren Tercan, “PKK’nın siyasi ayağı kim? HDP. HDP ile iş tutan kim? CHP. CHP, PKK’yı ve onun siyası uzantısı olan HDP’yi destekliyor, memleket meselelerini ikinci plana itmek zorunda kalıyor. CHP yıkım projelerini hayat geçirmek için herkesle dans ediyor. CHP, bölücülüğe ve ihanete çanak tutuyor. CHP yönetimi PKK’ya, YPG’ye, PYD’ye evet; Türkiye’ye hayır demiştir. CHP yönetiminin Atatürk’le hiçbir bağı ve bağlantısı kalmamıştır. CHP, terör destekçileri, Atatürk ve Türkiye düşmanları tarafından işgal edilmiştir. CHP-HDP-PKK iş birliği tarihe geçmiştir. Cumhur İttifakı’nın da terör örgütü PKK’yı böcek gibi ezmesi tarihe geçmiştir. Fark var fark. Bütün bunlar CHP’nin siciline asla silinmeyecek biçimde işlenmiştir. CHP bunlarla özdeşleşmiş ve bütünleşmiştir. CHP’nin bugün ağarmayan yeri, hasta olmayan organı neredeyse kalmamıştır. CHP’nin yaşadığı durum tam anlamıyla budur. CHP’nin nefesi tükenmiş, maskesi düşmüş, attığı her adımın ne amaç taşıdığı herkes tarafından bilinmektedir. PKK’nın siyasi ayağı kim? HDP. HDP ile iş tutan kim? CHP. Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez. 14 Mayıs bunu tüm dünyaya göstereceğimiz gündür. Türkiye’yi böleceğini üstüne basa basa söylüyor. Bizlerde kenara çekilip Türkiye’nin bölünmesini seyredecek değiliz, bunu bilmiyorlar. Türk Milleti canını verir, toprağını vermez. Değil Türkiye’de Kürdistan kurmak, bunu söylemek için K harfini telaffuz bile edemezsiniz. Apo denen soysuz bebek katilini ve Selahattin Demirtaş denen süzme teröristi kurtaramazsınız serbest bırakmazsınız” ifadelerini kullandı.

BU VATAN, KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA TESLİM EDİLEBİLİR Mİ?

Zakir Tercan, açıklamasını şöyle tamamladı: “İYİ Parti’nin bukalemuna dönüşmüş gerçek yüzünün yansıdığı bütün bu süreçlerde; Türk Milliyetçilerin, ülkücülerin güvenilir tek adresinin MHP, liderlerinin ise Devlet Bahçeli olduğu bir kez daha tescillenmiştir. ‘Meral Akşener’mi, Devlet Bahçeli’mi?’ sorusunu soranların Devlet beye hakaret ettiğini düşünüyorum. Yaşıyor ve görüyoruz. Eğer söz konusu; Türk vatanının bütünlüğü ise. Türk devletinin bekası ise. Türk Milletinin birliği ise. Bir Devlet Bahçeli’yi bir milyon Akşener’e değişmem. Meral Akşener ismi Türk siyasi tarihine; güvenilmez, yol arkadaşlığı yapılmaz biri olarak geçti. Bırakın siyaseti bir kenara. Elinizi vicdanınıza koyun. Bu vatan; HDP-PKK ve FETÖ ile irtibatlı olduğu malumun ilanı gibi ortada olan, ABD’nin, Batının İngiltere’nin emir kulu olacağı apaçık belli olan Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim edilebilir mi? Artık ortaya çıktı ki. Bu seçim ne Tayyip Erdoğan’ın, ne Devlet Bahçeli’nin ikbal seçimi. Bu seçim Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsızlığının, üniter devlet yapısının korunması seçimi. Cumhur İttifakı; sağlam temeller üzerine kurulmuştur. CHP’ye ve Zillet İttifakına verilecek en iyi cevap, 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili seçimlerinde ki, cevap olacaktır. Çünkü bu seçim Cumhur ittifakının zaferi olacak, MHP Edirne’den milletvekili çıkaracak” (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu