Öz Evren
Genel

23 Nisan kutlama programı belli oldu

Öz Evren

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı belli oldu.

Program, 23 Nisan 2023 Pazar günü, saat 10.00’da, Alparslan Türkeş Meydanı’nda İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı söylenecek. Saat 10.15’te, meydanda oluşturulacak kortej, törenin yapılacağı Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne yürüyecek.

Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ndeki program ise saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayacak. Çocuklar adına Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencisi Halegül Arkan konuşma yapacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ise İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz tarafından yapılacak. Ortaokullar arasında yapılan şiir yarışmasında birinci olan öğrencinin eserini okumasından sonra ilk ve ortaokullar arasında düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Fatih Sultan Mehmet İlkokulu öğrencileri folklor ekibi, Keşan Belediye Sanat Merkezi jimnastik ve çocuk halk oyunları ekibi, Ali Kale ve Kardeşleri İlkokulu ritim grubu ile Keşan Belediye Sanat Merkezi halk oyunları ekibi gösterilerini sunacak. Öğrencilerin kortej geçişlerinin ardından program sona erecek.

Öte yandan yarın saat 11.00’de, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Özay ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından makamlarında ziyaret edilecek. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu