Öz Evren
Genel

Edirne 28. Dönem Bağımsız Milletvekili Adayı Ergin Arslan: Örnek olacağız ve gönüllerin vekili olacağız

Öz Evren

Edirne 28. Dönem Bağımsız Milletvekili Adayı Ergin Arslan, milletvekili seçilmesi halinde mazbatasını teslim aldıktan sonra hayata geçireceği projeler ve mücadele vereceği süreç hakkında bilgi verdi.

Öncelikle Anayasa’nın ilk 4 maddesinin yılmaz bir savunucusu olacağını belirterek, “7 bin yıllık Türk beşiği olan, tabiatın yağmuru, şimşeği, yıldırımında büyümüş milletimizin yılmaz bir savunucusu olacağım. Yüce Türk Milleti’nin bu güne kadar hayatta kalmasını sağlamış, kurduğumuz tüm devletlerin liderlerinin aziz hatıralarının yılmaz bir savunucusu olacağım. Terör ile arasına kesin bir çizgi koymayan hiçbir siyasi parti ve aday ile asla aynı çizgide bulunmayacağım. Asla yan yana gelmeyeceğim. En büyük desteği köylere ve üretime sağlayacağım! Üretimdeki sorunları çözmeden hiçbir sorunu daha öne almayacak, üretimde refaha ulaşmak için mücadele eden, tüm parti ve meclis çalışanları ile gece gündüz demeden çalışacağım. İçi boş ve gerçek üreticiyi desteklemekten uzak olan çiftçi destekleme modelini değiştirip, üretimi arttıracak gerçek bir destekleme modeline geçmek için var gücümle çalışacağım. Köyler arası yolların yapılması için köylere hizmet götürme birliği ve tüm çözüm noktalarının kapılarını aşındıracağım! Bu aşamada önceliği üretim ve gelir temelli yollara verecek ve görev süremde yapılmamış tüm yolların tespiti ve çözümü için var gücümle çalışacağım. Tarlalar arası yolların belirli aralıklarla düzeltilmesi için hizmet kurumlarını sıkı takibe alacağım. Geleceğin çiftçisi çocuklarımızın köylerden göçünü önlemek için yaşadıkları bölgelerde üretim temelli gelir modelleri oluşturmalarına öncülük edeceğim. Kapatılan köy okullarının nüfusa elverişli yerlerde tekrar açılmasını sağlayacağım. Köy okullarını şimdiden hazırlayın değerli dostlarım. Köylerde sık sık kesilen içme suyu sorunlarının en temelde çözümü için her köyün ihtiyacı olan suyu belirleyip ek kaynaklar ile desteklenmesinin takipçisi olacağım” dedi.

TÜM YATIRIMLARI EN GÜR SESLE TALEP EDECEĞİM

Edirne’yi, TBMM’de gür sesle haykırarak bu güne kadar hakkı olan alamadığı tüm yatırımları en gür sesle talep edeceğini ifade eden Arslan, “Bölgemde yaşayan gençlerin iş olanaklarının arttırılması için ek istihdam alanlarını destekleyecek ve bu konuda yoğun çalışmalar yürüteceğim. Halkıyla sürekli iletişimde olan ve tüm vatandaşların taleplerini dinleyen, sürekli ulaşılabilen bir milletvekili olacak, maddi durumu iyi olan vatandaşların taleplerini ikinci plana atacağım. Her 6 ayda bir Edirne’deki köylerimizi ziyaret edecek, bölgemde yürüttüğüm tüm çalışmaları yerinde takip edeceğim. Eğer bu sözümü yerine getirmezsem gitmediğim her köye 100 bin TL tazminat ödeyeceğim. Organize sanayilerin bölgemize kazandırılması için çalışma arkadaşlarımla yoğun mesai harcayacağım. Bunu yaparken tarım alanlarını işgal ettirmeyecek, doğal kaynakların kirletilmesine asla müsaade etmeyeceğim. Edirne havaalanı bölgemizin ulaşım için önemli bir ihtiyacıdır. Bu konuda çalışmaların destekçisi olacak ve hayata geçirilmesi için var gücümle çalışacağım. Şehir içi ulaşımlarında yaşanan yoğunluğun azaltılması için belediyelerin çalışmalarını sürekli takip edecek ve yapılması planlanan çalışmaların uzman görüşler ile tekrar değerlendirilmesini sağlayacağım. Onay alınan çalışmaların hızlandırılması için sürecin sıkı takipçisi olacağım. Ulaşımları kolaylaştıracak ve yoğunluğu azaltacak raylı sistemlerin bölgemizin uygun tüm alanlarına kazandırılması için çalışmalar yürüteceğim. Tarım okullarının ve su ürünleri okullarının bölgemde pilot uygulama olarak açılmasına öncülük edeceğim. Robotik alanında Edirne ilimiz ve tüm ilçelerimizde birer eğitim noktası oluşturacak ve robotik alanında yetişmiş öğretmenlerin çocuklarımıza bu teknolojiyi aşılamasında öncülük edeceğim. Çocuklara algoritma becerilerinin aşılanması ve yazılım dillerinin eğitimin içerisinde daha çok yer alması için mücadele edeceğimdiye konuştu.

LÜTFEN UNUTMAYIN ASİL SİZSİNİZ VEKİL BİZ

Ergin Arslan, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim sistemlerinde yapacağı tüm değişikliklerin uzmanlar tarafından tekrar incelenmesini sağlayacak ve evlatlarımızın geleceğini ilgilendiren bu konuların sıkı takipçisi olacağım. Çocukların eğitim adı altında hayatlarını karartan, çocuk istismarlarına sebep olan tüm kurum, kuruluş, tarikat ve adı her ne ise bunların çok sıkı denetlenip en ufak bir hatalarında kapatılması için orada olacağım. Hayatımızın anlamı olan kadınlarımızın siyasette daha çok yer alması için özel olarak çalışacak ve meclis kürsüsünden bunu engelleyen erkek egemen anlayışı ile ciddi mücadele edeceğim. Yöresel ürünlerin katma değer yaratılarak iç ve dış pazardan daha fazla pay alması için mücadele edeceğim. İşsizlik ile mücadele edecek ve bu uğurda mücadele eden tüm kişi, kurum ve kuruluşlar ile birlikte yürüyeceğim. Siyaset iyi insanların kötülüklere yer vermeme sanatıdır. Demokrat, adil, özgür ve Cumhuriyetçi Edirne’min güzel insanları ile omuz omuza mücadele edecek ve arkamda her zaman desteğini aldığım milletimin her bir ferdi ile ilgileneceğim. Önerileriniz ve talepleriniz ile yapacağımız güzel çalışmalar büyüyerek bir dalga gibi yayılacak. Örnek olacağız ve gönüllerin vekili olacağız. Lütfen unutmayın asil sizsiniz vekil biz.” (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu