Öz Evren
Genel

MHP’nin Edirne’de hedefi 2 milletvekili

Öz Evren

MHP Edirne Milletvekili Adayları, dün MHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Saat 13.00’te başlayan toplantıya, MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, MHP Edirne Eski Milletvekili Cemaleddin Uslu, Keşan Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Duman ile MHP Edirne Milletvekili Adayları Ali Özer, Ayvaz Yalaza, Hatice Ser ve Hülya Balkan ile çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, MHP mensupları olarak taşın altına ellerini değil, gövdelerini koyduklarını belirterek, “MHP mensupları ve ülkücü kardeşlerim olarak 2019 yılından beri sahadayız ve sürekli çalışıyoruz. Bugüne kadar geldik. Sadece MHP il, ilçe değil bütün ülkücü kardeşlerimiz, ilçe teşkilatlarımız hep birlikte, birlik, beraberlik içerisinde bugüne kadar çalışarak geldik. Çok büyük emek sarf ettik. Ter akıttık. Mücadele ettik. Bu emeğimizin karşılığını almamız lazım. Nasıl almamız lazım, çalışarak almamız lazım. Birlik, beraberlik içerisinde olarak, mücadele ederek, her tarafa giderek, vatandaşımızı ziyaret ederek, vatandaşımızın elini sıkarak, dokunarak, bu şekilde çalışıp 14 Mayıs 2023’te MHP’nin Edirne’de ipi göğüslemesi lazım. Vatandaşlarımızdan aldığımız düşünceler bizleri çok mutlu ediyor. Çok iyi çalıştığımız zaman 2 milletvekili bile çıkarabileceğimizi buradan ifade etmek istiyorum. İnşallah buradan 2 milletvekili çıkararak Ankara’ya göndereceğiz. En büyük hedeflerimizden biri de 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nın ipi göğüslemesi ve zafere ulaşmasıdır. Adaylarımız, yerlidir, millidir. Hepsi Edirne’nin öz evladıdır” dedi. Tercan, konuşmasının devamında adaylar hakkında bilgi verdi.

EDİRNE, BU İPİ GÖĞÜSLEYECEK

MHP Edirne 4. sıra milletvekili adayı Hülya Balkan ise bu kutlu davada çıktıkları yolda en iyi şekilde, en emin adımlarla el ele, gönül gönüle en iyisini yapacağına inandığını ifade ederek, “Bu enerjiyi ve gücü sizden alıyorum. Sizi arkamızda hissederek bu yola çıktık. Hedefe ulaşıp, 14 Mayıs’ta hep birlikte milletvekili çıkaracağız. Edirne, bu ipi göğüsleyecek. İnşallah en az 2 milletvekili çıkaracağız” diye konuştu.

GECE UYUMAYACAĞIZ, GÜNDÜZ OTURMAYACAĞIZ

MHP Edirne 3. sıra milletvekili adayı Hatice Ser de seçim çalışmalarına devam ettiklerini dile getirerek, “Bunun için gece uyumayacağız, gündüz oturmayacağız. Çalınmadık kapı, girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmayacağız. Hak ile batılın savaşında haksızlıklara karşı dilsiz şeytan olmayacağız. Öyle bir sefere girdik ki, ölmek var, durmak yok, geri dönmek hiç yok” ifadelerini kullandı.

MHP HEM MİLLETİN HEM DE DEVLETİN JANDARMASIDIR

MHP Edirne 2. sıra milletvekili adayı Ayvaz Yalaza da, MHP’nin adaylarını açıkladıktan sonra ayrı bir rüzgar esmeye başladığını kaydederek, “MHP bu konuda çok dikkatli ve stratejik. Biz niye 2 milletvekili umuduna kapıldık? Edirne’den Keşan’a kadar yapmış olduğumuz çalışmalar içerisinde MHP’ye gösterilen olağanüstü ilgiden 2 milletvekili umuduna kapıldık. Daha diğer ilçelerimize, beldelerimize gitmedik ama buradan da aldığımız hadiseler bizi ivedilikle çağırmaları, aramaları, sormaları da bu rüzgarın zaten bütün Edirne’de var olduğunu gösteriyor. Gerek ülkemizde ve aynı zamanda da dışarda ülkemi ve milletimiz adına varlığımızı, dirliğimizi, bağımsızlığımızı, bütünlüğümüzü, üniter yapımızı tehdit eden unsurları Türk milleti görmüş ve keşfetmiştir. Ve milletin hafızasında olan MHP kimdir, MHP hem milletin hem de devletin jandarmasıdır. Bu Türk milletinin ülkücülere işaretidir. Bu işareti aldık serhat boylarında destan yazacağız. Liderimize söz verdik, başaracağız” dedi. 

İNSANIMIZ ÇOK CİDDİ MANADA ADAY İNCELEMESİ YAPIYOR

MHP Edirne 1. sıra milletvekili adayı Ali Özer ise Edirne konuştuğu bir kişinin adayların kim olduğunu bilmeden kendisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP’ye oy vereceğini söylediğini ifade ederek, “Bu kişi bana ‘MHP, Türkiye’nin sigortasıdır’ dedi. MHP’nin bu ülkenin sigortası olduğunu ülkemizin en ücra köşesindeki vatandaşımızda anlamıştır. Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçiyor. Büyüklerimiz sağ olsunlar bizlere bu görevi verdiler. Bizde çok kıymetli aday arkadaşlarımızla beraber sahada sizlerleyiz. Çok kıymetli aday arkadaşlarım var. Biz Edirne insanımızda şunu gördük, insanımız çok ciddi manada aday incelemesi yapıyor. Elhamdülillah bizim hiçbir aday arkadaşımızla ilgili bu güne kadar söylenmiş ya da söylenecek bir söz yok. Artık vazife bizde. El birliğiyle sizlerle beraber en ücra köşeye kadar insanımızla buluşacağız. Edirne’mizin sorunlarını, dertlerini biliyoruz, paylaşacağız. 14 Mayıs’a geldiğimizde de inşallah çok güçlü bir neticeyle, çok iyi bir sonuçla seçimi tamamlamış olacağız. Başkanım 2 milletvekili dedi ama biz 4 milletvekilliğine talibiz. Genç kardeşlerimize sesleniyorum, kıymetli gençlerimiz bu ülke kolay elde edilmedi. Birileri tarafından cetvelle çizilerek bizlere teslim edilmedi. Her karışı şehit kanıyla sulanarak bu ülkenin toprakları ecdadımız tarafından bizlere emanet edildi. Karşımızda ne olduğu belli olmayan bir güruhla karşı karşıyayız. Biz, MHP ve Cumhur İttifakı olarak bir Kuva-i Milliye ruhuyla hareket ediyoruz. Gençlerimiz tarihi biraz okusunlar, öğrensinler. 19 Mayıs’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Samsun’a çıktım’ lafıyla başlayan Nutuk’u, bu süreçte yaşanan gelişmeleri okusunlar. O günlerde yokluk içerisinde, vatanın her tarafı işgal edilmişken, teslim alınamayan bu aziz vatanı, Allah’ın izniyle, derleme-toplama, yeni sömürgecilerin içerideki işbirlikçilerine teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.  Aday adayları, partililer ile birlikte basın toplantısının ardından esnaf ziyareti gerçekleştirdi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu