Öz Evren
Genel

Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımına başlandı

Öz Evren

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekili genel seçimi için seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımına dün itibariyle Keşan’daki muhtarlıklarda da başlandı.

Keşan İlçe Seçim Kurulu tarafından Keşan merkez ve köy muhtarlarına teslim edilen seçmen bilgi kağıtlarının tasnifi yapılarak, dün itibariyle dağıtımına başlandı. Bazı vatandaşlar muhtarlıklara gelerek seçmen bilgi kağıtlarını teslim aldı.

Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek, oy kullanmanın vatandaşlık görevi olduğunu belirterek, seçmen bilgi kağıtlarını dağıttıklarını, dileyen vatandaşların muhtarlıklara gelerek kağıtlarını alabileceklerini ayrıca kağıtları eksik olan vatandaşların muhtarlıklara müracaat edebileceklerini söyledi. İşlek, “Seçmen bilgi kağıtlarını almak isteyen vatandaşlarımız oturdukları hanenin veya apartmanın numaralarını, kapı numaralarıyla beraber bize başvurabilirler. Ayrıca apartmanda yardımcı olmak istedikleri komşusu, arkadaşları, eşi, dostu varsa ve kağıtlarını alamayacak vaziyetteyse onları da istedikleri takdirde biz kendilerine imza karşılığında veriyoruz. Seçmen bilgi kağıtlarının seçimin son gününe kadar dağıtımını yapacağız. Seçim günü de kendi bölgemde Keşan Lisesi’nde masa kurarak orada kalan seçmen kağıtlarını vatandaşlara ulaştıracağız. Aynı zamanda vatandaşlar, Yüksek Seçim Kurulu’na ait internet sitesine girerek, hangi sandıkta ve hangi numarada oy kullanacaklarını öğrenebilirler. Cumhurbaşkanı ve 28. dönem milletvekili genel seçimi vatana ve millete hayırlı olsun” dedi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu