Öz Evren
Genel

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan: Her yerde MHP’nin adayları konuşuluyor

Öz Evren

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı açıklamada vatandaşın Edirne’de son yıllarda görülmemiş ölçüde MHP’ye ilgisi olduğunu söyledi.

Siyaset düz bir çizgi olmadığını ifade eden Tercan, “İniş çıkışları olan uzun bir çizgi. 5-6 ay önce Edirne’de herkes bir seçim hesabı yapıyordu. Ve bu hesaba MHP’yi katmıyordu. Milletvekili Aday adayları, ardından da adaylar açıklandı. Partilerin çoğu büyük hayal kırıklığı yaşadı. Kötü sıralamalar art arda geldi. Tabi ardından da küskünlükler ve yeni arayışlar başladı. Buna karşın MHP adaylar düzeyinde doğru çizgi izledi. Hem Parti tabanı ve hem de vatandaş MHP’yi aday seçiminde ”En iyi Parti” konumunda değerlendirdi. Pek çok parti iç kavga yaşarken MHP Edirne’de birlik-beraberlik havası sergiledi. Şunu açık olarak ifade etmeliyim ki: ‘MHP Edirne’de sahaya ilk inen parti oldu’ Seçim çalışmalarını aylar hatta yıllar öncesinden başlattı. Şimdi sahadayız. Sıralaması ne olursa olsun adaylar gece gündüz çalışıyor. İl ve İlçe teşkilatları ‘Ulaşılmadık yer kalmayacak’ programı ile çalışıyor. Adaylar ‘’Sıkılmadık el, girilmedik ev kalmayacak’ amacı ile seferber olmuş durumdalar” dedi.

ŞİMDİ EDİRNE’DE GÜÇ MHP’DE

Zakir Tercan, Edirne’de bütün yolların MHP’ye açılığını ifade ederek, “Şimdi tüm siyasi partiler ‘MHP kaç milletvekili çıkartır’ hesabı yapıyor. Evet şimdi Edirne’de güç MHP’de. MHP aslında Edirne’de uzun yıllara dayanan tabanı ve mazisi olan bir parti. Milletvekili kazandığı dönem oldu. Türkiye konjoktürü değişince uzun süre milletvekili çıkartamadı. Bugün ise durum artık çok farklı. MHP’ye büyük göç var. Yani ”Efsane Edirne’de geri dönüyor! MHP gümbür gümbür geliyor. Her yerde MHP’nin adayları konuşuluyor. Artık MHP Edirne’nin gözde partisi. MHP’de seçim coşkusu var. Ve inanın bu coşku, bu çalışma Edirne’de MHP’ye büyük başarılar getirecek. 4 Adaylarımız pırıl pırıl. Hangisi birinci, hangisi 4 sıra belli değil. Hepsi sanki 1. sıra adayı gibi çalışıyor. Teşkilatlar dim dik ayakta. İl ve İlçe başkan ve yöneticileri adaylarla birlikte karış karış bütün ili geziyor. Vatandaşa ulaşıyorlar. Çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmıyorlar. MHP Edirne’de ne istediğini biliyor. MHP Edirne’de hizmet için vatandaştan oy istiyor. MHP’li yönetici ve adaylar vatandaştan büyük ilgi görüyor. Pek çok parti adayı geldiğinde kahvehanelerde masadan kalkmayan vatandaş MHP’li adayları kapıda karşılıyor. Pazar yerlerinde MHP’li adaylara vatandaş sevgi gösterisinde bulunuyor. Esnaf ve Köy ziyaretlerinde vatandaş büyük destek veriyor. Vatandaş kırgın ve kızgın. PKK/HDP işbirliği içinde olan partilere tepkili. PKK/HDP bölücülüğü karşısında dik duran MHP’ye çok yakın. MHP il ve ilçe yöneticileri ile adaylar Türkiye ve Edirne konusunda proje ortaya koyuyorlar. Vatandaş tepeden inme atama ile gelen tanımadığı adaylara yüz vermiyor. Mahallesinde, iş yerinde komşusu olan, tanıdığı-bildiği her zaman ulaşabileceği MHP’li adayları tercih ediyor. Artık Edirne’de sahte anketçiler bile gizleyemiyor: ‘Edirne’de MHP seçimin gözde partisi’ MHP ve Ülkücü camia milletvekili çıkaracak. Çünkü biz bunu çok ama çok hak ediyoruz” diye konuştu.

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu