Öz Evren
Genel

Keşan 2. Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda 213 öğrenci kıyasıya yarıştı

Öz Evren

Keşan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Keşan 2. Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası, 213 öğrencinin katılımıyla 28 Nisan 2023 Cuma günü gerçekleştirildi.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvanın açılışına; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Serkan Palabıyık, Turnuva Komisyon Başkanı Derya Özkan, veliler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Helvacıoğlu, Keşan Akıl ve Zeka Oyunları’nın bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Çocuklarımıza iki gözümüz gibi bakıyoruz. Keşan’da her alanda gençlerimizin ve çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmak için çalışıyoruz. Çünkü Keşan’daki gençlerimiz ve çocuklarımız her şeyin en iyisine layık. Amacımız, burada birinin dereceye girmesi veya ödül alması değil. Amacımız; farkındalık oluşturmak, sizleri teşvik etmek ve ufkunuzu genişletmektir. Sizleri her alanda geliştirmek istiyoruz sizlerin de bu organizasyonlara ilgi göstermesi bizleri mutlu ediyor. Çünkü; sizlerin varlığı, bizim en büyük mutluluğumuzdur. Bu anlamda; kıymetli öğretmenlerimize de verdikleri katkılardan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Keşan’ımızın geleceğini yetiştiren çok kıymetli anne ve babalara da şükranlarımı sunuyorum. Şu çok iyi bilinmelidir ki Trakya’da, güzel çocuklarımız içinden güzel etkinlikleri yapan şehir Keşan’dır..! Geleceğimizin teminatı, Keşan’ımızın yarınları, kıymetli gençlerimiz, güzel çocuklarımız için bugün ‘Doya doya yarışın’ demiyorum. Bugün doya doya eğlenin tabi ki dereceye girecek olan kardeşlerimi de kutluyorum. Ama şunu bilin ki; hepiniz bizlerin gururusunuz. Her birinize başarı diliyorum. Keşan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliğinde gerçekleşen bu güzel turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyor, akıl ve zeka oyunları turnuvamızın Keşan’ımıza ve tüm bölgeye hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından Helvacıoğlu, turnuvanın açılış hamlesini yaptı.

Turnuvada öğrenciler; Equilibrio, pentago, mangala, kulami, reversi, q-bitz, küre kategorilerinde galip gelebilmek için ter döktü.

Turnuva sonunda dereceye girenlerler ödüllendirildi.

Turnuvada dereceye girenler şöyle:

ORTAOKUL KATEGORİSİ

Pentago: İlke Ertoga, Beril Kışlacı, Elvin Şimşek, Kerem Atay, Zeliha Melza Başaran.

Küre: Yusuf Koz, Serra Yıldırım, Baran Başer, Akın Damlıca, Mete Ergenç.

Mangala: Hüseyin El Abuş, Nural İnci, Bilgin Melis, Cemil Ayaz Küpük, Nehir Uçak.

Kulami: Beyza Filiz, Beren Bücük, Harun Buğra Ceylan, Almina Güner, Serra Yaprak Gaytancıoğlu.

Reversi: Efe Yavuz, Ali Kemal Kurtoğlu, Çağan Veysel Ertoga, İlkim Derin Engin, Serkan Erbey Gülgen.

İLKOKUL KATEGORİSİ

Q-Bitz: Güneş Bozkurt, Yonca Özkan, Elif Ece Uslu, Derin Yaman, Tarim Çınar.

Equilibrio: Kadir Eren Kurt, Emir Kaan Özer, Atlas Ayaz Yokuş, Hiranur Yılmaz, Kuzey İbrahimoğlu.

Mangala: Hüseyin Bora Nural, Elif Canbaz, Merve Yılmaz, Zümra Bayar, Ceylin Tezmen.

Pettago: Önder Çelik, Furkan Karınca, Rüzvar Kıranoğlu, Deniz Dinçer, Gülsima Boyalık.

Küre: Bozan Çoban, Muhammed Ali Saylak, Tunay Yavaş, Ömer Halit Tekin, Bora Çalık. (ZEYNEP ÜĞDÜL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu