Öz Evren
Genel

AK Parti’li Aksal: Önümüzdeki seçim, Türkiye’nin istikbalinin ve istikrarının seçimi olacak

Öz Evren

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Bir bakıyorsunuz geldiğimiz noktada, bir tarafta Türkiye’nin partileri, AK Parti, MHP, Büyük Birlik Partisi. Öbür tarafta 6’lı masa diye yola çıkan ama her zaman PKK’nın destekçisi olduğu, HDP’nin için bulunduğu 7’nci bir ayak. Sonra Amerika, FETÖ ve PKK. Kaçlı koalisyon olduğunu bilmediğimiz bir belirsizlik var. Biz diyoruz ki, önümüzdeki seçim, Türkiye’nin istikbalinin ve istikrarının seçimi olacak” dedi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, seçim çalışmaları kapsamında, dün, saat 10.30 sıralarında Şapçı Ağadayı Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik ve köy ile mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Aksal’a programında AK Parti Edirne milletvekili adayları Tarık Hatipler ve Sevdanur Kurban, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Beril Üğdül ve partililer eşlik etti. Toplantıda ilk olarak selamlama konuşmaları yapıldı.

AK Parti Edirne milletvekili adayı Sevdanur Kurban, Edirne’ye hizmet edebilmek için bu yola çıktığını belirterek, 14 Mayıs’ta yeniden iktidar olmayı hedeflediklerini söyledi.

AK Parti Edirne milletvekili adayı Tarık Hatipler de, önümüzde önemli bir seçim olduğunu kaydederek, “Bugün kıymetli muhtarlarla beraberiz. 190. yılınızı da tebrik etmek istiyorum. Mahallenin, sokağın, köyün, köylünün, vatandaşın, esnafın nabzını tutan, her anda destekçileri olan üzüntüsünü, sevincini, kederini paylaşan siz kıymetli muhtarlarımızla birlikteyiz. Bu seçim bir anlamda var oluş, bir anlamda yok oluş mücadelesi verdiğimiz bir seçim. Bizler 21 yıldan beri AK Parti iktidarında sayın cumhurbaşkanımızın vadettiklerinden çok daha fazlasını yaptığı bir iktidar süreci yaşadık. Hala daha bugün dahi bu hizmetlerin, bu yatırımların, şehrimize, ilçemize, ülkemize, milletimize ne kadar faydalı iş varsa hepsi için mücadele eden değeri Türkiye olan sayın cumhurbaşkanımızın yanındayız. Karşımızdaki bu muhalefetin ne yağacağını bilemiyoruz. Vaatleri gerçek dışı, mesnetsiz, içi boş hayallerle dolu. Biz onların ne yapmayacaklarını çok iyi biliyoruz. Millet İttifakı’nın bu ülkeyi yönetmek gibi bir derdi yok. Bu ülkenin iyiliği için, bu ülkenin refah seviyesini yükseltmek için bir dertleri, bir sevdaları yok. Tam da bunun karşısında 21 yıldır gecesini, gündüzüne katmış mitinglerden, toplantılara koşan bir cumhurbaşkanımız var. İnşallah biz 14 Mayıs seçimlerinde de doğru olan tarafta, doğru zamanda, doğru adamla yola devam edeceğimize inanıyoruz” dedi.    

KAÇLI KOALİSYON OLDUĞUNU BİLMEDİĞİMİZ BİR BELİRSİZLİK VAR’

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin çok önemli olduğunu ifade eden Aksal, “Her seçim önemlidir ama 14 Mayıs seçimlerinin ayrı bir önemi var. Eskiden seçimler Türkiye’nin içinde oluyordu. İktidar partisi, muhalefet partisi seçime girerler, zaman zaman değişikliklerde olur bu çok normaldir demokrasilerde. Bir bakıyorsunuz geldiğimiz noktada, bir tarafta Türkiye’nin partileri, AK Parti, MHP, Büyük Birlik Partisi. Öbür tarafta 6’lı masa diye yola çıkan ama her zaman PKK’nın destekçisi olduğu, HDP’nin için bulunduğu 7’nci bir ayak. Sonra Amerika, FETÖ ve PKK. Kaçlı koalisyon olduğunu bilmediğimiz bir belirsizlik var. Biz diyoruz ki, önümüzdeki seçim, Türkiye’nin istikbalinin ve istikrarının seçimi olacak” diye konuştu.

TÜRKİYE ÇOK ZOR GÜNLER GEÇİRDİ

Fatma Aksal, Türkiye’nin çok zor günler geçirdiğini dile getirerek, “Yüzyılda bir yaşanan bir pandemiyi yaşadık biz. Kıymetli muhtarlarıma pandemi sürecinde verdikleri destek için teşekkür ediyorum. En önde onlardı. Bizim vefa gruplarımızda herkes evinde otururken, sokağa çıkmaya korkarken, birine dokunmaya korkarken onlar mücadele ettiler. Yine çok büyük bir deprem yaşadık. Biz ‘asrın felaketi’ diyoruz ama belki bu topraklarda bin yıldır yaşanmayan bir deprem felaketini yaşadık. Yine benim kıymetli hemşehrilerim, muhtarlarımızın öncülüğünde seferber oldular, tek yürek oldular. İlk günden itibaren deprem bölgesine her türlü yardımı yaptılar. Deprem bölgesinden de ilimize, ilçemize, köylerimize gelen evlerini açtılar” ifadelerini kullandı.

BÜTÜN MESELE, GÜÇLENEN VE DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLAN BİR TÜRKİYE

Sağlıkta, ulaşımda, enerjide hayal olan birçok projeyi gerçekleştirdiklerini dile getiren Aksal, “Sağlık altyapımıza bakın. Bir tane ilaç alamayan, günlerce hastane kuyruğunda bekleyen, ‘sen SSK’lısın, sen Emekli Sandığı’sın, sen Bağkur’lusun’ diye insanların ayrıldığı, ayrı ayrı hastanelere gittiği günlerden bu gün evde sağlık hizmetine geldik. Eğer bir hastanız varsa doktor evde kendi ayağınıza geliyor. Hepimizin aile hekimleri var. Yeni devlet hastanelerimiz öyle. Ulaşım ona keza. Artık biz kendi hastanemizi, kendi yolumuzu yapmanın çok ötesinde kendi otomobilimizi, kendi İHA’larımızı, SİHA’larımızı yapıyoruz. ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen bir liderimiz var. Bakıyorsunuz bir kesim, ‘Tayyip Erdoğan gitsin de, ne olursa olsun’ diyor. Esas meselenin Tayyip Erdoğan olmadığını hepimiz biliyoruz. Nihayetinde sayın cumhurbaşkanımız da ifade ediyor. Diyor ki, ‘Biz de her canlı gibi faniyiz’ Mesele Tayyip Erdoğan meselesi değil, bütün mesele sayın cumhurbaşkanımızın şahsında büyüyen, güçlenen ve dünyada söz sahibi olan bir Türkiye. Sayın cumhurbaşkanımız sadece Türkiye’nin lideri değil, dünyadaki büyün mazlumların ve mağdurların umudu olmuş bir liderimiz var. Güçlenen bir Türkiye var. Kendi doğalgazını bulan, kendi enerji kaynaklarını yaratan bir Türkiye var. Türkiye güçlendikçe bu refah vatandaşlarına da yansıyacaktır” dedi.

KEŞAN GIDA İHTİSAS OSB’YE ÖDENEK ÇIKTI

Fatma Aksal, konuşmasında Keşan’da yapımı devam eden projeler hakkında da bilgi verdi. Aksal, Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin de (OSB) yakın zamanda hayata geçirileceğini söyledi.

Konuyla ilgili bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Gıda İhtisas OSB’nin ihale aşamasına geldiğini ifade ederek, “İşlemler bitti ancak deprem olması nedeniyle Sanayi Bakanlığı tüm işlemlerini depreme odakladı. Keşan dahil 14 OSB ihaleye hazır halde bekliyor. 14 OSB’den tek ödenek çıkan OSB’de Keşan. An meselesi. İhaleye çıkma aşamasına ramak kaldı. Paşayiğit’te 96 parsellik alanımız hazır. Altyapı ihalesine çıkıyoruz. İnşallah yılbaşına kadar altyapı biterse, 2024’te bacaların dumanı tütecektir. Arazide orman alanları çıktı ve bu bizi geciktirdi. Gururluyum ki, cumhurbaşkanımızın önünde 14 OSB var ve ilk ödemesi hazır olan OSB biziz. Ek yatırım programına alınan tek OSB. Ayrıca 8 Mayıs’ta sayın cumhurbaşkanımız Edirne’ye gelecek. Burada bir miting gerçekleştirecek. Hiç şüphesiz Edirne’ye müjdeleri olacaktır” diye konuştu.

Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik ise kendilerine muhtar olduklarını hissettiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, vatandaşa daha iyi hizmet vermek için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu