Öz Evren
Genel

Keşanspor, BAL final karşılaşmasına hazır

Öz Evren

Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin ve Keşanspor Antrenörü İsmet Çelen, düzenledikleri basın toplantısıyla Pazar günü, saat 15.00’te, Havsa Stadı’nda Genç Aslanlarspor takımıyla oynayacakları Bölgesel Amatör Lig (BAL) final karşılaşması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Basın açıklaması, saat 14.30’da, Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda başladı. İlk olarak konuşan Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin, sezonun son maçına geldiklerini belirterek, “Çok şükür Süper amatör Lig final maçına erişmiş bulunuyoruz. Bir değerlendirme yapmak istedik” dedi.

Keşanspor Antrenörü İsmet Çelen de, lig süreci ve oynadıkları karşılaşmalar hakkında bilgi verdi. Pazar günü oynanacak karşılaşmayı kazanarak BAL’a çıkmayı hedeflediklerini ifade eden Çelen, “İyi bir ekip oluşturduk. Çalışan, genç bir ekip. Başarıya odaklanmış biri olarak bunu çocuklara da lanse ettim. Yönetimimizde başarı istiyor. En büyük isteğimiz inşallah bu hafta maçı kazanıp BAL’a çıkmaktır. Son maçla alakalı sakat ya da cezalımız yok. Daha önce Altunay’ın kasık sakatlığı vardı. O sezonu kapattı. Onun haricinde eksik oyuncumuz yok. Ben geldiğimden beri kırmızı kart gören oyuncu olmadı. Genç Aslanlarla oynayarak 2-0 kaybettiğimiz bir maç oldu. Benimde tek mağlubiyetim. Tabi bu rövanş maçı olacak bir yerde. Tempo olarak baktığımızda, tempolarının düşük olduğunu gördüm. Olaylı bir maç oldu. Futbola yakışmayan hareketler. Güvenlik alanında bir eksiklik var, ambulans yok. Keşan, futbolu çok seviyor. Yönetimimiz bir canlanma yaratmış. Bizimde oynadığımız futbolla bu sempatinin arttığını düşünüyorum. Her geçen maçta seyirci sayısı arttı. Seyircimiz bize desteğini gösterirse bu bize artı bir motivasyon sağlayacaktır” dedi. 

FUTBOL, FUTBOL DEĞİLDİR SADECE FAZLASIDIR

Keşansporlu taraftarların oynanacak final karşılaşması nedeniyle Pazar günü yapılacak Keşan Hıdırellez ve Dallık Şenlikleri’nin ileri bir tarihe ertelenmesi talebi hakkında konuşan Gergin, “Havsa Stadı’nda seyirci kapasitesi 250-300 kişi. Kale arkalarına da polis güvenlik sebebiyle taraftar almıyor. Tribünün karşı tarafında kalan kısımda da rakip takım taraftarları alındığı için biz tribünlü kısımda taraftarımızı misafir etmek zorundayız. Dallık ertelendiğinde 2 bin-3 bin kişilik ilgi olsa bile orada ne yazık ki insanların durabileceği alan kısıtlı. Maç, 24 Kasım Stadı’nda oynansaydı, benimde Dallık’ın iptal edilmesi konusunda talebim olurdu. Çünkü binlerce kişiyi tribüne koyma imkanımız vardı. Ama Havsa Stadı’nda böyle bir imkan kısıtlı. Dallıkta yapılır, maçta yapılır. Keşanspor, kısıtlı imkanlarla, zor koşullarda mücadele verdi bu sene. Çok deplasmana gittik. Grubumuzda Edirne takımları ağırlıktaydı. Biz zor bir kura çektik. Ve A, B grubu olmasaydı tek grup olsaydı, bu ligin favorileri kim diye sorsaydınız ilk 4’ü sıraladığınızda bana göre 4’ü de bizim grubumuza denk geldi. Mega Genç ve İpsalaspor’da iyi ekipler. Zorlu maçlar yaparak geldik buraya. Final maçına gelirken, zor maçları geçerek gelmiş olduk. Rakibimize saygı duyuyoruz. İyi hazırlanıyorlar. Buradan kendilerine şimdiden başarılar dileriz. Bu maçın bir kazananı olacak. Beraberliği olmayan bir maç. Burada da en büyük pay taraftarımıza düşüyor. Küllerinden doğan bir Keşanspor var. Bu maçla beraber yeni bir süreç başlıyor. Biz bu maçı kazanırsak BAL’a çıkmış oluyoruz, bundan sonrada Keşan halkına daha fazla bir pay düşüyor. BAL’da 13 iç saha maçı olacak. Bu da 13 deplasman takımı gelecek anlamında. Bu nedenle bir ekonomi oluşacak. Gelen takımlar, taraftarları, yine bizim Keşanspor taraftarları Pazar günü uzun yıllardır özlenen bir atmosfer oluşturmuş olacak. Futbol, futbol değildir sadece fazlasıdır. Keşan’da da Keşanspor futboldan fazlasıdır” ifadelerini kullandı. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu