Öz Evren
Bölge

Keşan DOÇEK Istrancalar’da yürüdü

Öz Evren

Istrancalar-Karadeniz ve Longozlar kapsamında 3 gün 2 gecelik kamp yüklü etkinlik sona erdi.

Doğa yürüyüşleri alanında deneyimli 20 kişilik DOÇEK ekibi tam donanımlı kamp yükleriyle Istrancalar merkezli faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde tamamladılar.

Vize’ye bağlı Kışlacık köyünden başlayan etkinlikte Poliçe Plajı, Panayır İskelesi ve Longozlar güzergahı kullanılarak 50 km’yi aşan kamp yüklü bir doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Son yağan yağmurlarla derelerin taşması ekibi bir çok kez su içinden geçmek zorunda bıraktı.

Faaliyetin ikinci günü akşamı yağan yağmur da, bölgede zaten varolan çamurlu zemini daha da geçilmez kıldı.

Istrancaların iç kesimlerinde karşılaşılan yabani manda sürülerinin de etkinliğe ayrı bir heyecan kattığı belirtildi.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, “Yine ‘Anlatılmaz, yaşanır’ bir etkinlik içinde olduklarını, doğada olmanın gerçeğini ‘…mış gibi’ yapmadan sonuna kadar yaşadıklarını, bilinen ve her seferinde geçilen güzergahların dışında bir rota izlediklerini, özellikle bir çok noktada yabani hayvan patikalarının takip edildiğini, belirterek, etkinlikte ekip ruhu ve takım anlayışını öne çıkarıp zorlukları aşmaya çalışan, moral ve motivasyonunu hiçbir zaman elden bırakmayan, faaliyet boyunca gücünü, dostluk ve içtenliğini paylaşan ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

Eşme; önümüzde zaman diliminde benzer ekstrem faaliyetlerin farklı nokta ve içerikte devam edeceğini sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu