Öz Evren
BölgeGündemKeşan

Keşan’da ‘Hıdırellez şenliği’ yapıldı

Öz Evren

Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Hıdırellez şenliği’, dün yapıldı.

Saat 16.00’da, Keşan Kent Müzesi bahçesinde başlayan şenliğe, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nergis Mustafapaşa, Keşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Eylem Tanrıverdi ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, hıdırellezin baharın gelişi ve gönüllerin yeşermesi anlamına geldiğini belirterek, “Hıdırellez, birliğimizin, paylaşmamızın göstergesi. Keşan’daki birlik, beraberliğin simgesi. Bayrağımızın, ülkemizin, vatanımızın, toprağımızın birliği. Türk bayrağı çatısı altında herkesin hıdırellezi kutlu olsun” dedi.

Müze Keşan’ın bahçe düzenlemesi çalışmaları nedeniyle Ağustos ayı sonuna kadar kapalı kalacağını belirterek, “Son şenliğimizi yapalım istedik. Yarından sonra müze bahçemizin duvarları yıkılarak, Hastane Caddesi ile bir bütün meydan olarak göreceğiz. Duvarları kaldıracağız ve tamamen bir meydan olacak. Vatandaşlarımızla müzemizin bahçesinde Hıdırellez etkinliğinde buluşalım istedik. Baharın gelişi, birliğimizin, dayanışmamızın daim olmasını diliyoruz. Türk Bayrağı çatısı altında yaşayan herkesin hıdırellezi kutlu olsun, bereket getirsin” diye konuştu.

Pazar günü dallık şenliklerini gerçekleştireceklerini ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Kılıçköy korusundaki dallık şenliklerimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Ayrıca Pazar günü Keşanspor’umuz BAL Ligi Play Off final maçına çıkacak, Altınordu kulübümüz de Edirne’de şampiyonluk maçında. İnşallah 3 sevinci bir arada yaşayacağız.”

Daha sonra Keşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Roman Halk Dansları Topluluğu gösterilerini sergiledi. Etkinlik, vatandaşlara bereket kesesi dağıtılması ve ateş yakılmasıyla son buldu. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu