Öz Evren
BölgeGenelKeşan

Mustafa Çakır’dan ‘Esnaf Bakanlığı’ önerisi

Öz Evren

Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkan Vekili Mustafa Çakır, “Esnaf orta direktir. Hayatın omurgasıdır. Bunun için mutlaka esnafın derdini anlatacak, sorunlarına çözüm bulacak bir ‘Esnaf Bakanlığı’ kaçınılmazdır” dedi.

Mustafa Çakır, Türkiye’de gıda fiyatlarının yükselmeye devam ettiğini belirterek, “Et, süt, yumurta, peynir fiyatlarında artış var. Gıda fiyatları bize enflasyonun sadece uykuya yattığını gösteriyor. Her ay artan alkol fiyatları, şimdide gelen gazlı içeceklere zamlar. Piyasanin ne kadar belirsiz olduğunu gösteriyor. Bunlardan en çok esnaf etkileniyor. Malını satamıyor, sattığında yerine koyamıyor. Esnaf orta direktir. Hayatın omurgasıdır. Bunun için mutlaka esnafın derdini anlatacak, sorunlarına çözüm bulacak bir ‘Esnaf Bakanlığı’ kaçınılmazdır” dedi.

Esnafı sevindiren bir gelişme yaşadıklarını ifade eden Çakır, “Esnaflarımızın pirim günü 9 bin günden, 7 bin 200 güne düşürülmesi ve eşitlenmesi için talebimiz karşılık buldu. Defalarca dile getirdiğimiz ve bizleri ziyaret eden siyasilerimiz ve değerli basınımıza bu sorunumuzu çok dile getirdik. Çözüme kavuşturulması sevindirici. Esnaf ve sanatkarlarımız SSK’larla eşitlenerek 7 bin 200 güne indi. Bu karar ile anayasanın eşitlik ilkesinde adaletsizlik ortadan kaldırılmış oldu. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Şimdide sandığa gidene kadar bir müjdeledi haberlerini bekliyoruz. Hal yasası, sicil affı, perakende yasası, Zincir marketlerin çalışma saatleri. Haftanın belli bir gün kapalı olması. Buralarda ekmek sigara ve gazete satılmaması taleplerimiz hala var. Şehir dışına açılmasına izin verilmesi, nüfusun yoğunluğuna göre, mahallelerde çalışmalarına izin verilmesi vb. beklentilerimiz hala var. Küçük esnafın yaşayabilmesi için bunlara ihtiyacı vardır. Esnaf bu ülkenin barometresidir” diye konuştu.

Mustafa Çakır, esnafın kendisine sahip çıkan bir Türkiye’yi hep hayal ettiğini kaydederek, “Bir hayalimizi gerçekleştiren Keşanspor’un BAL ligine yükselmesini kutluyor başarılarının bir üst liglerde devam etmesini cani diliyoruz. Burada başta kulüp başkanı ve yöneticiler, değerli futbol takımımıza, taraftarlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürler” ifadelerini kullandı. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu