Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Keşan’da, Anneler Günü dolayısıyla çiçekçilerde yoğunluk yaşandı

Öz Evren

14 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla annelerine ve eşlerine çiçek almak isteyen vatandaşlar çiçekçilere koştu. En çok gül, buket ve saksı çiçeklerini tercih eden vatandaşlar annelerini ve eşlerini mutlu etmek için soluğu çiçekçilerde aldı.

Hastane Caddesi’nde çiçekçilik yapan Birim Durmuş, geçen Cuma gününden bu yana yoğunluk yaşandığını belirterek, “Güzel gidiyor. Çok iyi, çok güzel iş yapıyoruz. Ama riskli bir iş. Satamadığınız zaman canlı çiçek elinizde kalabilir. Anneler Günü’nde en çok saksıyla, buket çiçekleri satılıyor. Tek gül alanda var. Buketler 50 TL’den başlıyor 250 TL’ye kadar buket var. Hangisi bütçesine uyuyorsa onu alıyorlar. Bu yıl ilgiden dolayı mutluyuz” dedi.

Sema Sakallı ise satışların yoğun olduğunu ifade ederek, “Bugünde gelip alan ve siparişlerimiz oluyor. İnsanlar başka hediye de alsa yanına genelde bir çiçek de alıyor. Çiçekçilik canlı bir sektör. En fazla buket, gül, orkide ve saksı çiçekleri gidiyor. Fiyatlarda normal. Gül tanesi 35 TL. Buketler ortalanama 200 TL. Orkideler 250-350 TL arasında değişiyor” diye konuştu.

Murat Yıkılmaz da Anneler Günü nedeniyle yoğunluğun arttığını kaydederek, “Annelerimize sevgimizi sunduğumuz çiçeklerle gösteriyoruz. Anneler çiçekleri çok sever. Evlatları geliyormuş gibi olur. Fiyatlarda yükseliş yok. Sadece orkide fiyatlarında yüzde 10-15’lik bir artış söz konusu. Bu Hollanda’daki fiyatların artmasından kaynaklı. Daha çok buket ve saksı çiçekleri tercih ediliyor. Annelerimiz bunları daha çok seviyor” ifadelerini kullandı. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu