Öz Evren
GenelGündemKeşanSiyaset

Edirne’de, CHP ve AK Parti’nin oyları düştü, MHP’nin arttı

Öz Evren

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Edirne’de CHP ve AK Parti’nin oylarında büyük düşüş olduğu gözlendi. Oyların arttıran partiler ise İYİ Parti ve MHP oldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun en çok oy aldığı illerden biri Edirne oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçimi 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Edirne’de dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. Seçimlere katılımın yüzde 90 civarında olduğu Edirne il genelinde Cumhurbaşkanı adaylığında Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 32, Kemal Kılıçdaroğlu’na yüzde 63 oranında oy çıktı.

Milletvekili seçimlerinde ise oy oranlarında büyük farklılık oluştu. Edirne’de 2018 genel seçimlerinde yüzde 45 oranında oy alan CHP’nin bu seçimlerdeki oyu yüzde 39’a gerilerken, AK Parti’nin oyu da bir önceki seçime göre yüzde 27’den yüzde 23’e düştü. Edirne’de oylarını arttıran partiler ise İYİ Parti ve MHP oldu. İYİ Parti’nin bir önceki genel seçimlerde yüzde 15 olan oy oranı yüzde 21’e, MHP’nin ise yüzde 5 olan oy oranı yüzde 7’ye yükseldi. 2015 genel seçimlerinde ise Edirne’de CHP yüzde 57, AK Parti yüzde 27, MHP ise yüzde 10 oy almıştı. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu