Öz Evren
GenelGündemKeşanSiyaset

MHP İl Başkanı Tercan, seçimleri değerlendirdi

Öz Evren

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, 14 Mayıs seçimlerinde Edirne’den istedikleri sonucu alamadıklarını belirterek, “Oylarımızı artırmamıza rağmen başarılı olduk diyemeyiz” dedi.

Zakir Tercan, yaptığı açıklamada seçim sürecinde iyi bir çalışma yaptıklarını ancak başarılı olamadıklarını belirterek, “Kutlu Davamızın her neferine, bize oy verene, vermeyene, Edirne İlimizin güzel insanlarına çok teşekkür ediyorum. 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde; İstediğimiz neticeyi alamadık. Oylarımızı artırmamıza rağmen başarılı olduk diyemeyiz. Bizler üzerimize her ne düşüyorsa fazlasıyla yerine getirmek için büyük gayret sarf ettik, çalıştık, mücadele ettik. Ve neticede Edirne Halkımızın takdiri bu yönde olmuş olup, saygı göstermeliyiz. Edirne İlimizden Milletvekili seçilen Vekillerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum”

Kemal Kılıçdaroğlu ve seçilemeyen genel başkanların istifa etmesi gerektiğini ifade eden Tercan, “HDP ile beraber olup Türk Milleti’ne umut olacağını zanneden siyaset tasfiye edilmiştir. Mecliste çoğunluğu alan Cumhur İttifakı, seçim ikinci tura kalsa dahi açık ara seçimi alacaktır. Yaşa var ol Cumhur İttifakı. Ve tarih bizi hep Ülkücü ve MHP’li diye yazacak çok şükür! İnanmışlara yenilgi yoktur, mutlak zafer vardır” diye konuştu.

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu