Öz Evren
GenelGündemKeşanSiyaset

Aksal,İba ve Tercan Keşan’da Cumhur İttifakı ile bir araya geldi

Öz Evren

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ve MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, dün AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda bir araya geldi. 

Saat 12.00’de başlayan toplantıda, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan ve partililer de hazır bulundu.

 Toplantıda ilk olarak konuşan Belgin İba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerde yüzde 49.52 oy oranıyla milletin teveccühünü kazandığını belirterek, “Ancak değişen seçim kanunlarından dolayı 2.5 milyon oy farkı olmasına rağmen 2. Tura kalan bir seçimimiz var. 14 Mayıs’tan itibaren tüm teşkilatımız sahada. 28 Mayıs seçimleri için hazırlanıyoruz. Teşkilatımızın her bir kademesi 28 Mayıs seçimleri için çalışıp, mücadele ediyor. İnşallah inanıyoruz ki 28 Mayıs seçimlerinden de çok büyük bir farkla 1’inci parti olarak çıkacağız. Buna inancımız ve güvenimiz tam. Sadece bize oy veren, partimizi destekleyen tüm vatandaşlarımızdan, Cumhur İttifakı’na destek veren tüm vatandaşlarımızdan tekrar sandığa gitmeleri konusunda ricada bulunuyoruz. İnşallah 28 Mayıs’ta yarım kalan işimizi tamamlayacağız. Bunun için tüm vatandaşlarımızı tekrar sandığa davet ediyoruz. 2. turda inanıyoruz ki daha büyük bir farkla bu seçimden de 1. parti olarak, Cumhur İttifakı olarak 1. olarak çıkacağız. Meclis çoğunluğunu büyük bir farkla elde ettik. 28 Mayıs’ta da milletimiz gereken cevabı verecektir” dedi.

HERKES CİDDİ MANADA ÇALIŞSIN

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, MHP olarak üzerlerine düşeni yerine getirmek için büyük bir gayret içerisinde olduklarını ifade ederek, “Sürekli çalışıyoruz. İnşallah hedefimiz cumhurbaşkanımızı tekrar cumhurbaşkanı seçmek için hem dua ediyoruz, hem çalışıyoruz hem mücadele ediyoruz. Hep sahadayız. Bu seçimin bize hayırlı olmasını diliyorum. Herkes ciddi manada çalışsın” diye konuştu. 

BU AZİZ MİLLET CUMHUR İTTİFAKI’NA ÇOK CİDDİ BİR ÇOĞUNLUĞU VERDİ

Fatma Aksal, bugün mazbatasını teslim aldığını ifade ederek, “Allah mahcup etmesin inşallah. Geçen 5 yılda olduğu gibi önümüzdeki dönemde de Edirne’mize, ülkemize, milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin diyoruz. Milletvekilliği seçimleri tamamlandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu aziz millet Cumhur İttifakı’na çok ciddi bir çoğunluğu verdi. İnşallah hayırlı olmasını diliyorum. Aziz milletimize çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de sayın cumhurbaşkanımıza, Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer adaydan çok daha fazla bir çoğunluğu ile güçlü bir destek verdi ama biliyorsunuz yeni sistemde 50+1’e ihtiyaç var. Maalesef 50+1’i alamadık. Milletimiz dedi ki, ‘bu işi 2’nci turda bitirelim’ Sayın cumhurbaşkanımız her zaman söylüyor. Biz, millet iradesi üzerinde bir irade tanımıyoruz ve her zaman sandığa güvendik. Sandıktan ne çıkarsa bizim başımızın üzerinedir dedik. 28 Mayıs’ta da 2’inci tura gidiyoruz” şeklinde konuştu.

BİZ HİÇBİR PAZARLIK YAPMADIK

Millet İttifakı’nın seçimi kazanmış gibi seçimden önce mevki ve makam dağıttığını dile getiren Aksal, “Bir tarafta ülkenin istikbali ve istikrarı için çalışan Cumhur İttifakı, bir tarafta Meral Akşener’in ifadesiyle ‘kumar masası’ dediği kaçlı olduğu belli olmayan bir masa. Amerikası’na, PKK’sına, FETÖ’süne rağmen bu millet 21 yıldır iktidarda olan sayın cumhurbaşkanımıza yine açık ara bir teveccühle açık ara çok ciddi bir oy verdi. İnşallah 28 Mayıs’ta da bu oy artarak, katlanarak devam edecektir. Cumhur İttifakı, bir pazarlık beraberliği değil. Biz hiçbir pazarlık yapmadık. Ne cumhurbaşkanlığı yardımcılığı, ne bakanlık yardımcılığı, ne milletvekilliği. Biz hiç milletvekilliği hesabı yapmadık. Bu hesaplara hiç girmedik. Dedik ki, burada dava beraberliğidir, gönül beraberliğidir. Bizim birlikteliğimiz dava birlikteliğidir. Ama bir bakıyorsunuz öbür tarafta pazarlıklar devam ediyor. Kim cumhurbaşkanı yardımcısı olacak, kim bakan olacak? Seçimi kazanmış gibi seçimden önce mevki, makam dağıttılar. Ama bu millet dedi ki, ‘Durun, bu işler o kadar kolay değil, ilk önce seçimi kazanın, daha sonra mevkileri, makamları dağıtırsınız’ İnşallah 28 Mayıs akşamı cumhurbaşkanımızı, bu ülkenin tekrar cumhurbaşkanı yaparak bu ülkenin güçlenmesi için, bölgede değil bütün dünyada söz sahibi olması için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Fatma Aksal ve beraberindekiler daha sonra MHP Keşan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Ziyarette ilk olarak konuşan Zakir Tercan, MHP ailesi olarak üzerlerine düşeni fazlasıyla yapmak için büyük bir mücadele içerisinde olduklarını belirterek, “28 Mayıs’ta sayın cumhurbaşkanımızı tekrar cumhurbaşkanı seçmek içinde sürekli yollardayız. Çalışıyoruz, mücadele ediyoruz. Tüm teşkilatımız sahada. Bundan dolayı şahsım ve teşkilatlarım adına sizlere teşekkür ediyorum. Ayrıca Keşan’da da güzel bir seçim sonucu alınmıştır. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Belgin İba da, MHP İlçe Teşkilatı ile bir araya geldiklerini ifade ederek, “28 Mayıs seçimlerine, 14 Mayıs seçimlerinin hemen ertesi günü MHP teşkilatımızla birlikte kol kola, omuz omuza her gün sahadayız. Bende buradan il başkanlarımıza, milletvekili adaylarımıza tüm MHP teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah 28 Mayıs’ta da Cumhur İttifakı olarak Edirne’de çok büyük bir farkla seçimi alacağımıza inancımız tam” diye konuştu.

Fatma Aksal da, Cumhur İttifakı olarak tek hedeflerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı yapmak olduğunu söyledi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu