Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

BİLSEM’in Yaz Okulu Takvimi belli oldu

Öz Evren

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Yaz Okulu Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takvimi belli oldu.

Bakanlık tarafından belirlenen takvime göre, başvuruların alınması ve onaylanmasından öğretmen başvurularının alınması ve onaylanmasına kadar süreç detaylı bir şekilde belirlendi.

BİLSEM Yaz Okulu Kapsamında Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına başvurular 22-28 Mayıs 2023 tarihleri arasında alınacak ve il/ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından onaylanacak. Ardından, 29 Mayıs-4 Haziran 2023 tarihleri arasında BİLSEM öğretmen başvuruları alınacak ve onaylanacak.

BİLSEM Yaz Okulu Kapsamında Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alacak idareci ve öğretmenlerin bilgileri, il milli eğitim müdürlükleri tarafından Bakanlığa bildirilecek. Bu bildirimin yapılması için ise 5-11 Haziran 2023 tarihleri belirlendi.

Öğrenci başvuruları ise 12-18 Haziran 2023 tarihleri arasında alınacak. Ayrıca, BİLSEM Yaz Okulu atölyeleri için öğrenci listeleri ve gruplar oluşturulacak, e-Kurs modülü açılacak ve veri girişleri yapılacak olan süreç de 19-25 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

BİLSEM Yaz Okulu Kapsamında Destekleme ve Yetiştirme Kursları, 3 Temmuz 2023 tarihinde başlayacak ve 13 Ağustos 2023 tarihinde tamamlanacak. Öğrenci başvuruları sürecinde ise hafta sonları da dâhil olmak üzere nöbetçi idareci belirlenecek ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 08.00-17.00 saatleri arasında açık bulundurulacak. (BÜŞRA BİLECEN)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu