Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Lütfü Açar: Son yağışlar hububata faydalı oldu

Öz Evren

Türkiye Tarım Danışmanları Derneği (TAR-DER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Uzman Tarım Danışmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Lütfü Açar, yaptığı açıklamada, son yağışların hububata faydalı olduğunu söyledi.

Lütfü Açar, son yağışların ürünlere etkisi üzerine konuşarak, “Yağışlar, hububat ürünleri açısından faydalı oldu. Buğday, gelişme ve olgunlaşma evresine gelmiştir. Danenin dolmasına faydalı olur. Bunun yanı sıra; yağlık ayçiçeği ekilişleri açısından da, son derece olumlu oldu. Mevsim itibariyle, düşen bu yağışlar üretim sezonu açısından faydalıdır” dedi.

Açar, çeltik ekimiyle ilgili ise şunları kaydetti: “Çeltikte, sulu şartlarda ekim yapıldığı için yağışların pek etkisi olmaz. Ama yağışlar fazla düşerse, tavaların dolması açısından kolaylık olmuş olabilir. Ayrıca, çeltik üretimi hazırlıkları hızlı şekilde devam ediyor. Pahalı olan girdiler ne kadar ekonomik şekilde kullanılırsa, üretici açısından faydalı olacaktır. Üretim sezonunun hayırlı olmasını diliyorum. Üreticinin yüzü gülerse, toplumun yüzü güler.” (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu