Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, 9. mezunlarını verdi

Öz Evren

Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi 9. dönem öğrencilerinin mezuniyet töreni, önceki gün okul bahçesinde gerçekleştirildi.

Mezuniyet törenine, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Okul Müdürü Murat Ilıman, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Mustafa Helvacıoğlu, törende emeği bulunan herkese teşekkür ederek, mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında mutluluk ve başarı diledi.

Okulun kurucu müdürü Osman Başak’ta törende bir konuşma yaptı. Mezunların bugün hayatlarında güzel bir dönemi kapatıp yeni bir döneme yelken açacağını ifade eden Başak, “Başlangıçlar güzeldir. Tanışmalar, arkadaşlıklar heyecanlı ve mutludur. Ayrılışlar bitişler zordur. Böylece bu güzel gün unutamayacağınız gün , sizin ve bizim için hem hüzünlü hem umut verici hem de duygu yüklü bir gündür. Sevgili gençler, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ailesi olarak hüzün, sevinç ve mutluluğun bir arada yaşadığı öylesine güzel bir mezuniyet günü yaşıyoruz. Mezuniyet gününüz mezuniyet töreniniz sevinçli ve coşkulu olsun. Sizler Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesine bir mevsim gibi geldiniz, geçiyorsunuz, gidiyorsunuz. Her mevsim bitecek, ancak sizler başka iklimlerde çiçek açmaya devam edeceksiniz. Sizler güneşi görünce buzlu, karlı dağlarda açan kardelenler kadar güzelsiniz. Sizler karanlıklar’ aydınlatan güneşin meşalesi olarak her zaman okul idaresinin, öğretmenlerinizin ana babalarınızın kalbinde gönlünde yaşayacaksınız. Bilgi ve sevginizle geleceğe ışık tutan değerli öğretmenler; yüreğinizde sevgi, elinizde Atatürk’ün yaktığı bilim meşalesi, sonsuz özveriniz ve çabalarınızla okulunuzu öğrencilerinizi başarıdan başarıya koşturdunuz. Atatürkçü, laik bilimin ışığında yürüyen gençler yetiştirdiğinize dair inancım tamdır. Hepinizi yürekten kutluyorum. Sevgili mezunlar, hep iyilik yapınız. Biliniz ki iyilik ibadettir. İncinseniz de incitmeyiniz. Kibir den sözcüğü sözlüğünüzden atınız. Alçak gönüllülük kişiliğinizin kimliği olsun. Küreselleşen dünyada dünya gençleri ile rekabet edebilen, yarışan ve onlardan daima en iyisini ve en güzelini insanlığa sunabilen bir insan olarak yetişmeleri en büyük m idealimizdir. Kendinizi geleceğe hazırlayabilmek için planlarınızı iyi yapıp, hedeflerinizi şimdiden belirleyiniz. Hedefi olmayan, hayal kuramayan insanlardan başarı beklemezsiniz. İddianız olsun, yürümek yetmez, koşmanız lazım, pes etmeyiniz. Kendinizi geliştiriniz. Sizler Keşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesinin gün geçtikçe çoğalan yıldızlarısınız. Sizlerle geleceğimiz aydınlık olacak ve ay yıldızlı bayrağımız sonsuza dek dalgalanacaktır” dedi.

Öğrenciler, daha sonra kep atarak mezuniyeti kutladı. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu