Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Keşan’da 13 bin 785 öğrenci karne aldı

Öz Evren

2022-2023 eğitim öğretim yılının dün sona ermesiyle birlikte, Keşan’da 13 bin 785 öğrenci karne alarak yaz tatiline çıktı.

12 Eylül 2022 tarihinde başlayan 2022-2023 eğitim öğretim yılı, dün son ders zilinin çalmasıyla birlikte sona erdi. Yoğun ve yorucu geçen eğitim yılının sonunda Keşan’da 72 kurumda eğitim gören 13 bin 785 öğrenci ile 960 öğretmen yaz tatiline çıktı. Dün karnelerini alan öğrenciler, 3 aylık tatilin ardından 11 Eylül 2023 tarihinde yeniden sınıfları dolduracak.

Karne töreni ise saat 10.00’da, Merkez Anaokulu’nda başladı. Törene, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, eşi Mukaddes Helvacıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, okul idarecileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Okul Müdürü Sibel Erduran, bir dönemi daha bitirmenin ve yeni mezunlar vermenin sevincini ve haklı gururunu yaşadıklarını belirterek, “Heyecanla başladığımız eğitim döneminde bizler öğrencilerimizin sorumluluk üstlenen duyarlı, mutlu ve yaratıcı bireyler olmalarını hedefledik. Bunu da en iyi şekilde öğretmenlerimizin sayesinde geçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Siz değerli velilerimizin de çocuklarının eğitimi ve öğretimi için yüksek düzeyde çaba gösterdiğine inanıyor ve sizlere de çok teşekkür ediyorum. Bu sene 70 öğrencimiz anaokulundan mezun olarak ilkokula başlayacaklar. Bu öğrencilerimizde okul hayatları boyunca başarılı olmaları en büyük temennimiz” dedi.

Daha sonra protokol üyeleri minik öğrencilere karnelerini dağıttı. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu