Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşanSiyaset

Anıl Çakır, CHP Keşan İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Öz Evren

Eğitim yöneticisi Anıl Çakır, dün düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında CHP Keşan İlçe Başkanlığı kongresinde başkanlığa aday olacağını açıkladı.

Eğitim yöneticisi Anıl Çakır, dün, saat 10.00’da, Cennettepe Binbay Restoran’da basın mensuplarıyla düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Çakır, yaptığı açıklamada CHP Keşan İlçe Başkanlığı kongresinde başkanlığa aday olacağını bildirdi.

Anıl Çakır, yakın bir süre önce genel seçimleri geride bıraktığımızı belirterek, “Ülkemiz için çok önemli bir süreci geride bıraktık. Hemen akabinde partimiz kurultay sürecini başlattı. 3 Temmuz itibariyle köy ve mahalle delege seçimleri, 5 Ağustos’tan sonrada ilçe kongreleri yapılacak. Bende uzun yıllar bu partiye emek vermiş, bu partinin içine doğmuş genç bir kardeşiniz olarak, genç bir Cumhuriyet Halk Partili olarak kökleri Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti’ne dayanan, Kuvay-i Miiliye ruhuyla doğmuş, bu memleketin taşında, toprağında, temelinde ayak izi olan, alın teri olan kurucu genel başkanımız, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘benim en büyük 2 eserimden biri’ diye tabir ettiği, Türkiye’nin onurlu geçmişi, aydınlık geleceği, Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı’na kongrede aday olacağımı sizlerin huzurunda değerli kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Benim için çok önemli bir süreç. Herkese şükranlarımı sunuyorum. Çok olgun bir kongre süreci yaşayacağız. Buna inanıyorum. Çünkü CHP Türkiye’yi demokrasi ile tanıştıran bir parti. Herkesi kongreye katılmaya davet ediyorum. Ben burada bir çoban ateşi yakıyorum. Herkesi bu ateşin etrafında toplanmaya, bu ateşi büyütmeye davet ediyorum” dedi. 

Kongre sürecinin Keşan ile partililere hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Çakır, “Çok güzel bir yarış olacağından eminim. 2019 yılından beri yaklaşık 3.5 yıldır görevde olan hepsi birbirinden kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarımız var. Çok emek verdiler. Evinden, işinden, aşından, çocuklarından vazgeçip bu partiye emek verdiler. Onlara buradan bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Bu süreçte kıymetli 2 ilçe başkanımız görev yaptı. Birisi kıymetli ağabeyim Recep Pekcan, diğeri de kıymetli ağabeyim Saner Özdilek. Emekleri tartışılmaz. İkisine de şükranlarımı sunuyorum. Bu parti için emek veren gizli kahramanlar var. Başımızın tacı, elleri öpülesi kadınlarımız var. Kadın kollarımıza emek verdikleri için şükranlarımı sunuyorum. İçlerinden biri olmaktan her zaman gurur duyduğum, kalbimin en özel yerinde yer edinen gençlik kollarımıza şükranlarımı sunuyorum. Genel seçim sürecinde sabahlara kadar çalıştılar. Kongrenin büyük bir olgunlukla yapılacağından eminim. Çünkü biz bu ülkeye demokrasiyi getiren, Türkiye’yi demokrasiyle tanıştıran partiyiz. O yüzden çok güzel bir kongre süreci yaşayacağımıza inanıyorum. Resmi açıklamayı da önümüzdeki günlerde parti binamızda, partililerimize yapacağız. Oraya da tüm partililerimizi bekliyorum” diye konuştu. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu