Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Sahillerde kuvvetli sağanak sele yol açtı

Öz Evren

Keşan’a bağlı Mecidiye, Erikli, Yayla, Danişment ve Gökçetepe sahillerinde geçen Cumartesi günü, akşam saatlerinde başlayan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Köy ve sahillerde tarım arazileri, ağıllar ile turistik tesisler su altında kaldı.

Meteoroloji’nin yağış uyarısının ardından geçen Cumartesi günü, akşam saatlerinde Keşan’a bağlı Mecidiye, Erikli, Yayla, Danişment ve Gökçetepe sahillerinde etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak nedeniyle bazı göllerin taşması sonucu cadde ve sokaklar suyla doldu. Sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekerken, Erikli-Mecidiye sahil yolu sel baskını nedeniyle bir süreliğine ulaşıma kapandı. Köy ve sahillerde ev, işyerleri, tarım arazileri, ağıllar ile turistik tesisler ise su altında kaldı. Sel baskını nedeniyle hasarlar meydana geldi.

Sele dönüşen sağanak yağış sonrası geçen Pazar günü temizlik çalışması başlatıldı. Yaşanan su baskınları sonrası Mecidiye, Erikli, Yayla, Danişment ve Gökçetepe sahillerinde Keşan Belediyesi, AFAD, İl Özel İdaresi ve DSİ ekiplerince su basan alanlarda temizlik çalışması başlatıldı. Temizlik çalışmalarının ardından ise dün, hasar tespiti yapılmaya başlandı.

CAN KAYBI YAŞANMAMASI EN BÜYÜK TESELLİMİZ

Keşan Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Yoğun yağış sebebiyle, Erikli başta olmak üzere tüm mücavir alanlarımızda esnafımız, vatandaşlarımız ve ekiplerimiz ile birlikte seferber oluyoruz. Başta Edirne Valiliğimiz olmak üzere, AK Parti Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal, kaymakamlığımız, belediyemiz, AK Parti ve MHP il, ilçe başkanlarımız ve AFAD il müdürlüğümüz ile birlikte süreci takip ediyoruz. En kısa sürede zarar tespit çalışmalarını tamamlayıp mağduriyetleri ivedilikle gidermek için el ele veriyoruz. Can kaybı yaşanmaması en büyük tesellimiz, mağduriyet yasayan ve zarar gören tüm halkımızın yanındayız. Bölgemize geçmiş olsun” denildi.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz da, dün selin etkili olduğu köyleri ziyaret ederek, muhtarlar ve vatandaşlarla görüşerek, ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu