Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan: Ülkücüler Türkiye için bir şanstır

Öz Evren

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, ülkücülerin Türkiye ve Türk milleti için bir şans olduğunu belirterek, “Bu şansı Milletimiz iyi kullanmalıdır. Heba etmemelidir. Çünkü en güvenilir yer ülkü ocaklarıdır” dedi.

Zakir Tercan, yaptığı açıklamada, “Ülkücüler milletine kurşun sıkmaz. Ülkücüler askerine, polisine kalleşlik yapmaz. Ülkücüler ülkesine hıyanetlik etmez. Çünkü ülkücüler bu ülkenin gerçek sahibidirler. Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz bekçileri ülkücülerdir. Cumhuriyetimizin yıkılmaz kalesi ülkü ocaklarıdır. Kim ne derse desin bu ülkenin direnci ülkücülerdir. Ülkücülerin her biri eğilmeyen, bükülmeyen babayiğittirler. Ülkücüler mert, gözü pek, vatanperverdir. Ülkücüler demirden yüreği olan, korkusuzca haine dikilendir. Ülkücüler Fatih’tir, Yavuz’dur, Baş Komutan Mustafa Kemal’dir. Osman Gazi boyundandır” diye konuştu. 

Ülkücülerin tarihin şeref sayfalarında yerini aldığını ifade eden Tercan, “Ülkesi için canını, kanını vermekten çekinmez. Her tehlikeye iman dolu göğsünü siper eder, setleri yıkar geçer. Ülkü ocağımız beklenendir. Ülkü ocağımız özlenendir. Ülkü ocağımız vefalıdır. Ülkü ocağımız merhametlidir. Ülkü ocağımız dosttur. Tüm dünya biliyor ki; ülkücüler var olduğu müddetçe Türkiye ebediyete kadar var olacaktır. Ülkemizin zor anlarında kurtarıcı olarak Ülkücüler hep sahnede olmuş olup, caydırıcı rolünü hiç kimseden çekinmeden yerine getirmiştir. Ülkü ocağımız aştır, ekmektir, sudur, haktır. Ülkü ocağımız düşenin elinden tutandır. Ülkü ocağımız fakirin-fukaranın dostudur. Ülkü ocağımız mazlumların sığınacağı dergahtır. Ülkü ocağımız kim ki vatanına, milletine, bayrağına, devletine kem gözle, şer gözle bakmış ise şanlı ülkücüler nezdinde yerle yeksan olmuştur. Ülkücüler hainlere karşı cellattır. Ülkücüler Malazgirt’te Alparslan, Çanakkale’de Seyit Onbaşı, ‘La İlahe İllallah’ diyen Şeyh Şamil’in kılıcıdır. Ülkücüler demokrasinin, cumhuriyetin, titreyip kendine dönen Türk milletinin haykırışıdır” ifadelerini kullandı.

Zakir Tercan, ülkücüler bozkurtça duruş sergileyerek, asaleti ve mertliğiyle herkese güç olduğunu, enerji vererek Türk milletini motive ettiğini sözlerine ekleyerek, “Ülkücüler söz konusu vatan ise gerisi teferruattır dedirten yumruğun adıdır. Ülkücüler her daim ‘Allahu Ekber’ diyen, Ne mutlu Türküm diyebilenlerin kavgasıdır. Ülkücüler Asım’ın neslidir. Önce ülkem ve milletim; sonra partim ve ben diyen lider Devlet Bahçeli’nin dedikleri ülkücülerin rehberi olmuştur. Bu nedenle; ülkücüler er-geç tarihe geçecektir” dedi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu