Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 1-6 Ağustos’ta

Öz Evren

Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle 10 ülkeden satranç oyuncularının katılacağı Keşan Belediyesi 18. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 1-6 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek.

Turnuva nedeniyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği protokolü imzalandı. Saat 10.00 sıralarında başkanlık makamında düzenlenen imza törenine, Keşan Belediye

Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Vedat Çimen, Türkiye Satranç Federasyonu Edirne Temsilcili Umut Güney, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik ile Keşanlı satranç hakemleri katıldı.

İmza töreninde konuşan Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi, Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve

Türkiye Satranç Federasyonu arasında Keşan Belediyesi 18. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 2023 İş Birliği Protokolünü imzaladık. Satranç ustalarının Keşan’ımızda olması bizlere mutluluk verecek. Cumhuriyetimizin 100. yılında 10 ülkeden satranç ustaları Ağustos’ta Keşan’da olacak ve en iyi hamleler Keşan’da yapılacak. Keşan Belediyesi 18. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’na sayılı günler kaldı. 1-6 Ağustos’ta gerçekleşecek turnuvamızda 10 farklı ülkeden 200 üzerinde sporcu en iyi hamlelerini yapacaklar. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Türkiye Satranç Federasyonumuz işbirliği protokolünü imzalayarak gerçekleştireceğimiz turnuvamız öncesinde Keşanlı hakemlerimiz ile tüm detayları gözden geçirerek büyük gün için hazırlıklarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Profesyonel satranç oyuncularımızı tüm sporseverleri turnuvamıza destek vermeye bekliyoruz. Keşan’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra söz alan Güney ise turnuvanın düzenlenmesi için büyük emek sarf eden

Helvacıoğlu’na teşekkür etti. Konuşmaların ardından iş birliği protokolü imzalandı. (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu