Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Müjgan Mercan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu törenle hizmete girdi

Öz Evren

Keşan’da hayırsever Müjgan Mercan tarafından yaptırılan Müjgan Mercan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun açılış töreni, dün gerçekleştirildi.

Hayırsever Müjgan Mercan tarafından Aşağı Zaferiye Mahallesi’ne yaptırılan Müjgan Mercan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, saat 14.00 sıralarında başlayan törenle hizmete girdi. Törene, Edirne Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa İshak Yıldırım, Keşan Belediye Başkan Vekili Şafak Uslu, Mercan Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Mercan, hayırsever Müjgan Mercan ve ailesi, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri ve sağlık çalışanları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından ilk konuşmayı Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa İshak Yıldırım yaptı. ‘Sağlıkta dönüşüm projesi’ kapsamında devletin proje üretmeye devam ettiğini belirten Yıldırım, “Son 10 yıl içerisinde Edirne’de yaklaşık 1 milyar 600 milyon liranın üzerinde sağlığa yatırım yapıldı. 2’inci basamak, 1’inci basamak, hastaneler, acil sağlık hizmetleri istasyonları, aile sağlığı merkezleri olmak üzere 1 milyar 600 bin liranın üzerinde devletimiz çok büyük yatırımlar yaptı. Peki sadece bununla mı kalındı son 10 yıl içerisinde? Hayır. Devletimizin ve milletimizin işbirliğiyle bugün gördüğünüz üzere yine Mercan ailesi 2013 yılında Keşan’da, Kerami Mercan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nu açtılar. Bağışta bulundular, hayırseverliklerini gösterdiler. Yine 2016 yılında Erikli bölgemizde Keşan Devlet Hastanesi’ne bağlı Erikli ünitemizi, yine Kerami Mercan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu açıldı. Yine Mercan ailemiz hayırsever bir bağışçıydı ve kendileri bu güzel çalışmaları yaptılar. Bugünde o güzel çalışmalara bir yenisi eklendi. 10 yılda bu 3’üncü bağış. 3’üncü acil sağlık hizmetleri istasyonu” dedi.

Edirne Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu da, bu güzel hizmet binasını kazandıran Müjgan Mercan ve ailesine teşekkür ederek, “Atalarımız, ‘Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ demiş. Sağlığı yüceltmişler. Sağlık olmayınca hiçbir şeyin değeri yok. Bu manada, bu mekan güzel hizmetler verecektir. Mercan ailesine daha öncede verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu hayırseverlerimizin de ülkemizde çoğalmasını, kamu hizmetlerine desteklerinin devam etmesini diliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ise son 21 yılda Türkiye’de sağlık alanında çok büyük yatırımlar yapıldığını dile getirerek, “Ama tabi millet-devlet el ele verince bu yatırımların önemi daha da artıyor. Ben sayın Müjgan Mercan başta olmak üzere evlatlarına, rahmetli Kerami Mercan’a bölgemizde sağlık hizmetlerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerde biliyorsunuz 112 saniyelerle hayat kurtarıyor. Daha öncede bu yatırımları yaptılar. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Edirne Valimiz Sayın Hüseyin Krşat Kırbıyık’ın da çok büyük katkıları oldu. Eminim Sağlık Bakan Yardımcısı olarak da bölgemize hizmet etmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Fatma Aksal tarafından Müjgan Yıldırım’a, Zafer Karamehmetoğlu tarafından ise Tolga Mercan ve ailesine plaket takdim edildi. Tören, açılış kurdelesinin kesilmesi ve istasyonun ziyaret edilmesiyle sona erdi. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu