Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu’ndan Keşan’da atamalar

Öz Evren

Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu Genel Başkanı Yusuf Budak tarafından 16 Haziran 2023 Pazartesi günü bazı görevlerde atama gerçekleştirdi.

Yapılan atamalara göre Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu Keşan İlçe Başkanı Adviye Arap, Türkiye Kadın Kolları Başkanlığına, Keşan İlçe Başkan Yardımcısı Osman Özmen Genel Başkan Yardımcılığına, Edirne İl Başkanı İbrahim Gürkan Arap Marmara Bölge Sorumluluğuna, Olgu Karataşoğlu da Hukuk İşlerinden Sorumlu Gene Başkan Yardımcılığına atandı.

Türkiye Kadın Kolları Başkanlığına atanan Adviye Arap uyuşturucu ile mücadele konusunda açıklamalarda bulundu.

Toplumun en küçük birimi olan ailedeki yapısal sorunlar, maddi ve manevi değerlerdeki zayıflamalar ve bozuk iletişim tarzları uyuşturucu bağımlılığında önemli bir yer tuttuğunun altını çizen Arap“Ayrı yaşayan, boşanmış veya sürekli kavga eden ebeveynlerin çocuklarında ruhsal travmaya bağlı uyuşturucu sorunları görülebiliyor. Yine çok küçük yaşta anne babasını kaybeden çocukların önemli bir risk grubu olduğunu görüyoruz. Aile içinde istediği değeri bulamayan, duygusal ihtiyaçları karşılanamayan gençler bu ihtiyaçlarını aile dışı ortamlarda aramaya yönelebiliyorlar. İşte bu noktada, girdiği ortamların nitelikleri gençlerin gidecekleri yolu tayin ediyor. Eğer iyi bir arkadaş grubuna düşmüşlerse kendilerini kaostan kurtarıp yollarına sağlıklı bir şekilde devam edebiliyorlar. Lakin kötü bir arkadaş grubuyla karşılaşmışlarsa tehlikeli bir yolculuğa ilk adımı atmış oluyorlar. Bu yolda karşılaştıkları en büyük tehlike ve tuzak ise uyuşturucu oluyor”dedi.

Gençleri maddeye iten önemli bir aile unsuru ise ailede uyuşturucu alan bir bireyin olması olduğunu belirten Adviye Arap, şöyle konuştu: “Bu genellikle baba oluyor. Çocuk çok küçük yaşlarda uyuşturucuyla karşılaşıyor ve ilerleyen yaşlarda kullanan kişiyle identifiye olup madde kullanan bir birey haline gelebiliyor. Bazen de babaya veya içen aile ferdine duyulan kızgınlık ve onu cezalandırma isteği maddeye yöneltebiliyor. Aile içinde küçük görülen, hakir görülen bazı gençlerin uyuşturucu kullanmak suretiyle ‘ben büyüdüm’ mesajını vermeleri de sıkça rastlanan bir durumdur. Amacım ve davam burada, UMFED Kadın kolları başkanı olarak  kadınlarımızı annelerimizi bilinçlendirmek.” (HABER MERKEZİ)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu