Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşanSiyaset

MHP Keşan İlçe Başkanlığı’ndan Kur’an yakılmasına tepki:Sadece İslamiyet’e değil, genelde insanlık değerlerine ihanettir

Öz Evren

MHP Keşan İlçe Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsveç makamlarının Kurban Bayramı’nda bir cami önünde Kur’an-ı Kerim yakmak için yapılan başvuruya onay vermesini lanetledi. 

İsveç’in, Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına ‘fikir özgürlüğü’ kisvesi altında izin vermesinin kabul edilemez olduğunun belirtildiği açıklamada, “İnsanların kutsallarına hakaret, düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez. Bazı devletlerin, iç hukukları çerçevesinde uydurdukları mahkeme kararları, bu saldırıları meşrulaştıramaz. Kutsal kitabımızın yakılması sapıklığına, Kurban Bayramı’nın birinci günü, İsveç yetkililerinin izni ile yeni bir halka eklendi. Irak uyruklu sığınmacı Salvan Momika adlı bir sapık, Kur’an-ı Kerim’i, Stockholm Camisi önünde ve polis koruması altında yaktı. İslamiyet ve Müslümanlara yönelik bu sapıklıkların sürdürülmesi, sinsi bir planın parçasıdır. Kur’an-ı Kerim’in yakılması, sadece İslamiyet’e değil, genelde insanlık değerlerine ihanettir. Bu saldırılar, İslamiyet’in ötesinde insanlığı tehdit etmektedir. Bu ve benzeri provokasyonların, sahneye çıkan piyonların şahsi eylemi değil, arkalarındaki güçlerin eseri olduğunu çok iyi anlıyor ve idrak ediyoruz” denildi.

Açıklamanın sonunda şu ifadelere yer verildi: “Konuyla ilgili başka bir ayrıntı da kutsal kitap yakma eylemlerine hep Kur’an-ı Kerim’in muhatap olmasıdır! Ne ilginçtir ki; bu sapıkların hiçbiri İncil’i yakmıyor! Bu husus bile saldırıların şahsi eylem olmaktan öte büyük bir planın parçası olduğunu göstermeye yeter. Türk Milleti, tarihin her döneminde, diğer milletlerin ve inanç gruplarının kutsallarına saygı duymuştur ancak ‘medeni’ olduğu iddia edilen ‘Batı’nın tarihi bu konuda sabıkalarla doludur. MHP camiası ve ülkücü hareket, bu tür saldırılara karşı, sadece milli bilincin uyanık tutulması için değil, dünya kamuoyunun ayağa kaldırılması ve uluslararası dengelerin korunması için de mücadelesini aralıksız sürdürecektir. Batı, ‘Müslüman’ denildiğinde ‘Türk’ diye anlar. Bizler de bunu çok iyi biliyor ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sözünden hareketle diyoruz ki; ‘Allah tektir, ordusu da Türk’tür. Bu millet, kutsal kitabımıza uzanan lanetli elleri yeri geldiğinde kırmaya muktedirdir’” (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu