Öz Evren
BölgeGenelGündemKeşan

Yayla Sahili’nde ilk kez triatlon yarışmaları düzenlendi

Öz Evren

Keşan Belediyesi, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüğü, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Altunhan Beach işbirliğinde düzenlenen Bölgesel Triatlon Ligi Keşan etabı yarışmaları, dün gerçekleştirildi.

Yayla Sahili’nde yapılan ve saat 11.30 sıralarında saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan açılışa programına; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen, Türkiye Triatlon Federasyonu Yetkilisi Gülcan Çelik ile sporseverler katıldı.

HER BRANŞTAN SPORA VE SPORCUYA DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYORUZ

Programda konuşan Helvacıoğlu, Yayla Sahili’nde güzel bir spor etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, “Her branştan spora ve sporcuya destek vermeye devam ediyoruz. Dijital devrim yaşadığımız bu dünyada yalnızlaşan bir gençliğimiz var. İnternette, dijital ortamda vakit geçiren bir toplum olmaya başladık. Biz de Keşan’da çocuklarımızı birleştiren, öz güven aşılayan, onları ayakta tutan bir amaç içerisindeyiz. Online dünyayı ben şahsen sevemedim. Yüz yüze ilişkilerin daha güzel olduğunu düşünüyorum. Dünyayı paylaşmak, hayatı paylaşmak kadar güzel bir şey yok. Sporun bunları kaynaştıran en önemli etkenlerden biri olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

GENÇLER HEP ÖNCELİĞİM

Yayla sahilinde ilk kez triatlon yarışmasının düzenlendiğini ifade eden Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Kıymetli gençlerimizin heyecanlarını paylaşıyoruz. Sporcularımızın azimleri devam ettiği sürece destek olmaya devam edeceğiz. 1 kilometre yol yapmayarak gençlerimizin yanında olmak daha güzel. Spor, eğitim ve kültür belediyeciliği her şeyden önce gelir. Gelecek nesillere en güzel miras eğitim. Cumhuriyetimizin 100. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde çok çalışmalıyız. Spora olan desteğimiz artarak sürecek. 4,5 yıldır görevdeyim. Gençler hep önceliğimdi. Onlar bizim geleceğimiz. Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” 

Bölgesel Triatlon Ligi Keşan Etabı’na katılan 73 sporcu, dereceye girebilmek adına kıyasıya yarıştı. (ZEYNEP ÜĞDÜL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu