Öz Evren
AsayişBölgeGenelGündemKeşan

Paşayiğit’te aynı bölgede 2. yangın..!

Öz Evren

Paşayiğit Mahallesi’nde geçen Pazar günü yaklaşık 2 bin dönüm buğday ekili alanın yandığı bölgede öneki gün çıkan anız yangını ekili tarlalara sıçramadan söndürüldü.

Keşan Paşayiğit Mahallesi’ndeki Çaybayır mevkiinde buğday ekili arazide, saat 15.00 sıralarında biçedöverle hasat yapıldığı sırada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı anız yangını çıktı. Köylülerin traktörlerle müdahale ettiği yangın, itfaiyeye bildirildi. İhbar üzerine olay yerine Keşan Belediyesi, belde belediyeleri ve Keşan Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı itfaiye ekipleri sevk edildi. Gelen ekipler, 1 saatlik çalışma ile alevleri kontrol altına alarak, yangını ekili alanlara sıçramadan söndürdü. Bölgede soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Yaklaşık 20 dönüm anız yanarken, jandarma ekipleri yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.

ÜST DÜZEY DUYARLILIĞA DAVET EDİYORUZ

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da bölgeye giderek, çalışmaları yerinde inceledi ve ekiplerden bilgi aldı. Helvacıoğlu, aynı bölgede 1 gün arayla 2’nci yangının çıktığını belirterek, “Paşayiğit’te gün aşırı çıkan 2’nci yangın büyümeden kontrol altına alındı. Allah beterinden korusun inşallah. İlk andan itibaren hızla müdahaleye yetişen Keşan Belediyesi itfaiyesi, Orman İşletme Müdürlüğü itfaiyesi, belde itfaiyelerimiz ve traktörleri ile yardıma koşan köy halkına teşekkür ediyoruz. Biçim sezonu devam ederken hava sıcaklıklarının daha da artmasıyla beraber tüm hemşehrilerimizi üst düzey duyarlılığa davet ediyoruz” dedi.

Paşayiğit Mahallesi’nde, geçen Pazar günü saat 16.00 sıralarında buğday ekili arazide çıkan yangında yaklaşık 2 bin dönüm alan zarar görmüş, yangın havadan ve karadan yaklaşık 4 saatlik müdahaleyle kontrol altına alınarak, söndürülmüştü. (ÜNSAL YÜCEL)

Kaymazlar Et

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu